Pytanie, jak szybko i skutecznie schudnąć, jest jednym z najczęściej zadawanych w sieci. Modna ostatnimi czasy dieta koktajlowa daje nadzieję na schudnięcie nawet 4 kilogramów w ciągu dwóch tygodni! Efekty brzmią naprawdę imponująco, czy dieta jest jednak bezpieczna?
Na czym polega dieta koktajlowa?
Ten sposób na schudnięcie jest bardzo prosty! Dieta koktajlowa polega na piciu odżywczych koktajli z owoców i warzyw. Mają one zastąpić stałe posiłki. Koktajle przygotowuje się samodzielnie ze świeżych produktów oraz z podkręcających metabolizm dodatków. Koktajle mają nie tylko wywołać spalanie tkanki tłuszczowej, ale też odżywić organizm oraz oczyścić układ pokarmowy ze złogów. Usunięcie nagromadzonych w jelitach treści pomoże uzyskać płaski brzuch i pozbyć się problemu wzdęć. W jaki sposób koktajle mogą oczyścić jelita? Głównie chodzi tu o wysoką zawartość błonnika pokarmowego, substancja ta znajduje się w dużej ilości pod skórkami większości owoców i warzyw. Błonnik nie jest trawiony przez organizm, ale przechodząc przez układ pokarmowy działa, jak miotełka, usuwając wszystko, co jest w nim nagromadzone.
Czy dieta koktajlowa jest bezpieczna?
Oparcie codziennego menu na koktajlach z pewnością pomoże schudnąć. Czy dieta koktajlowa nie jest jednak groźna w skutkach? Od dawna wiadomo, że oparcie swojego menu głównie na posiłkach płynnych oraz wszelkie diety eliminacyjne mogą skutkować osłabieniem, zawrotami głowy oraz innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, prowadzącymi w konsekwencji do choroby. Właściwe zaplanowanie i odpowiednie przeprowadzenie diety koktajlowej nie tylko nie jest groźne, może wręcz mieć zbawienny wpływ na organizm. Koktajle z owoców i warzyw to prawdziwe bomby witaminowe. Zawierają one nie tylko moc substancji odżywczych, ale też dzięki sporej ilości elektrolitów, są w stanie właściwie nawodnić organizm oraz zadbać o to, by gospodarka wodno – elektrolitowa zachowała równowagę.
Jak skutecznie chudnąc na diecie koktajlowej?
Co zrobić, by dieta koktajlowa dała pewne rezultaty schudnięcia i nie doprowadziła do żadnych niedoborów? W celu skutecznego schudnięcia należy dokładnie wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Pozwoli to ułożyć pełen plan koktajli tak, by nie przekraczały one zapotrzebowania kalorycznego. Dostarczanie organizmowi kalorii w ilości większej niż jest on w stanie spalić, nie pozwala efektywnie tracić na wadze. Co zrobić, by chudnąc jeszcze szybciej na diecie koktajlowej? Bardzo ważne jest dołączenie aktywności fizycznej. Dzięki niej stracimy zbędne kilogramy, ale skóra pozostanie jędrna i napięta. Chudnięcie bez ćwiczeń, czasami zostawia luźną, obwisłą skórę. Osoby, które uskarżają się na brak kondycji, mogą wybrać codzienne spacery. Chcąc, by dieta koktajlowa nie pozostawiła po sobie żadnych niedoborów, należy koktajle dobrze rozplanować również pod kątem makroskładników, witamin i minerałów.
Jak przygotowywać koktajle?
Przygotowywanie koktajli jest bardzo proste. W kielichu blendera należy umieścić wszystkie składniki z danego przepisu i blendować do uzyskania właściwej konsystencji. Koktajle mogą być płynne lub półpłynne, w zależności od upodobań. Jakie warzywa i owoce warto wykorzystywać do odżywczych koktajli odchudzających?
- seler naciowy
- żółta papryka – wysoka zawartość witaminy C
- nać pietruszki
- banany
- jabłka
- ogórek zielony
- marchewka
- gruszki
- jarmuż
- awokado
- mango
Na ich bazie można stworzyć wiele pożywnych i smacznych koktajli. Jak podkręcić ich skuteczność, jeśli chodzi o odchudzanie? Wystarczy dodawać do nich rozgrzewające i pobudzające metabolizm przyprawy, takie jak:
- kurkuma + czarny pieprz
- pieprz cayene
- imbir
Tym sposobem utrata wagi będzie szybka i skuteczna!
Jak długo stosować dietę koktajlową?
Dieta koktajlowa powinna być stosowana nie dłużej niż dwa tygodnie. Po upływie tego czasu należy powoli wdrażać do diety stałe posiłki. Osoby, które nie są pewne, czy dieta jest dla nich właściwa, mogą skonsultować się przed jej rozpoczęciem z lekarzem, by wykluczyć wszelkie wątpliwości. W celu utrzymania rezultatów diety należy pozostać w deficycie kalorycznym.