16 października 2023

Szczoteczka soniczna dla dziecka – dlaczego to lepszy wybór niż szczoteczka elektryczna?

Szczoteczki soniczne stają się coraz popularniejszym urządzeniem i sięga po nie wielu dorosłych. Dlaczego szczoteczka soniczna jest według wielu osób lepszym wyborem dla dziecka niż szczoteczka elektryczna? Jakie są argumenty dla poparcia takiej tezy? Czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej? Odpowiedzi na zadane pytania znajdziesz poniżej.

Szczoteczka soniczna jest urządzeniem przeznaczonym do pielęgnacji jamy ustnej, które zaliczane jest do grupy szczoteczek elektrycznych. Wyróżnia się zastosowana w niej technologią fal dźwiękowych. Dzięki temu podczas jej pracy cząsteczki pasty do zębów, wody i śliny łączą się ze sobą, a powstające w wyniku tego mikrobąbelki docierają do powierzchni zębów i rozbijają płytkę nazębną oraz resztki pożywienia. Główka szczoteczki sonicznej wytwarza fale o częstotliwości 260 Mhz, co przekłada się na liczbę 96 000 ruchów sonicznych wykonywanych w trakcie minuty.

Jakie tryby działania zapewnia szczoteczka soniczna?

Tego typu urządzenia oferują kilka trybów pracy do wyboru, tak aby każda osoba mogła wybrać ten odpowiedni dla siebie. Najczęściej pojawiające się tryby w szczoteczkach sonicznych to m.in. codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, wybielanie, polerowanie szkliwa zębowego czy masaż dziąseł itd. Szczoteczki soniczne wyposażone są także w dodatkowe funkcje, które ułatwiają szczotkowanie zębów, takie jak czasomierze, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia itd. Oprócz tego w zestawach z nimi często obecne są również końcówki wymienne.

Czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej?

Szczoteczka soniczna i szczoteczka elektryczna różnią się pod kilkoma względami. To chociażby prędkość pracy oraz rodzaj wykonywanych ruchów. Szczoteczki elektryczne przystosowane są do wytwarzania ruchów rotacyjnych, rotacyjno-oscylacyjnych (2D) lub rotacyjno-oscylacyjno-pulsacyjnych (3D). Pracują z prędkością do 8 800 ruchów na minutę oraz do 40 000 pulsacji. Z kolei szczoteczki soniczne generują aż do 96 000 ruchów w tym samym czasie, a użytkownik może wybrać ich liczbę poprzez zmianę trybu pracy.

Kolejna istotna różnica to kształt główki czyszczącej. W szczoteczkach elektrycznych są one okrągłe, natomiast w szczoteczkach sonicznych – podłużne, dzięki czemu obejmują nawet kilka zębów jednocześnie.

Oba typy szczoteczek najczęściej wyposażone są w kilka podobnych trybów pracy. Oprócz tego w szczoteczkach sonicznych pojawiają także tryby do oczyszczania języka czy pielęgnacji dziąseł, których występowanie w szczoteczkach elektrycznych jest rzadkością. W najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeniach stworzonych do higieny jamy ustnej, zarówno sonicznych, jak i elektrycznych, znajdują się też nowoczesne funkcje, dzięki którym proces mycia zębów stanie się szybszy, sprawniejszy i bardziej komfortowy. W zestawach ze szczoteczkami znajdują są końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu.

Ostatnia różnica między tymi dwoma typami szczoteczek odnosi się do ich ceny. Szczoteczki soniczne są zazwyczaj nieco droższe, jednakże w zamian za to, sięgając po taki przyrząd, możemy spodziewać się wielu przydatnych dodatków w zestawie.

Dlaczego szczoteczka soniczna to lepszy wybór dla dziecka?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego szczoteczka soniczna jest lepszym wyborem dla dziecka niż szczoteczka elektryczna. Należy pamiętać, że obie szczoteczki skutecznie oczyszczają naszą jamę ustną z bakterii, osadów, płytki nazębnej i resztek pokarmowych. Zdaje się, że szczoteczka soniczna jest delikatniejsza dla wrażliwych dziąseł i szkliwa zębowego dzieci, a to z uwagi na zastosowaną w niej technologię fal dźwiękowych oraz wykonywanie bezpiecznych ruchów wymiatających. Świetnie sprawdza się również u dzieci z nadwrażliwością jamy ustnej czy też u młodych użytkowników aparatu ortodontycznego. Jeśli szukasz odpowiedniej szczoteczki sonicznej dla dziecka, zapoznaj się z właściwościami najpopularniejszych na polskim rynku modeli takich jak Smilesonic KIDS, Oral-B, Seysso czy Philips Sonicare.

Artykuł partnera.

Powiązane treści