19 grudnia 2022

Irygatory do zębów dla dzieci SEYSSO – sprawdź nasze modele!

Irygator do zębów to urządzenie, które pomaga w dbaniu o higienę jamy ustnej. Uzupełnia codzienne szczotkowanie. Sprawdź jakie zalety ma irygator i dlaczego warto go kupić zwłaszcza dziecku.

Irygator do zębów – jak działa?

SEYSSO to marka, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór urządzeń i produktów stosowanych w higienie jamy ustnej. To między innymi szczoteczki, ale też irygatory. Jak wiadomo szczoteczka, nawet ta soniczna, sprawdza się doskonale w czyszczeniu zębów, jednak nie zawsze jest w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, czy też chociażby kieszonek dziąsłowych, aby usunąć dokładnie resztki pokarmowe i płytkę nazębną. Do takich zadań należy użyć nici dentystycznej, szczoteczki międzyzębowej i/lub irygatora. Czym jest irygator i jak działa?

Irygator to urządzenie, które wytwarza strumień wody pod ciśnieniem. Wąski strumień wody doskonale czyści nawet najbardziej niedostępne części jamy ustnej. Końcówka irygatora posiada wąski otwór przez który wypływa woda pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Taki strumień jest w stanie skutecznie usunąć pozostałości pokarmów i bakterie znajdujące się w przestrzeniach międzyzębowych i poniżej linii dziąseł.

Warto wiedzieć, że na stan naszych zębów ma wpływ nie tylko samo ich czyszczenie, ale też prawidłowa dbałość o całą jamę ustną. Zwykłe szczotkowanie nie zawsze w pełni radzi sobie z usuwaniem płytki nazębnej i resztek jedzenia, zwłaszcza w trudno dostępnych zakamarkach. I tutaj właśnie przychodzą z pomocą irygatory do zębów.

Czy irygator jest potrzebny?

Zastanawiając się nad tym, czy irygator do zębów jest potrzebny, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy samo czyszczenie zębów zawsze usuwa w stu procentach resztki jedzenia i nagromadzoną płytkę nazębną. Niestety nie, dlatego irygator to urządzenie bardzo przydatne, które z pewnością wspomoże codzienne dbanie o zdrowie jamy ustnej. Szczególnie przydaje się w higienie jamy ustnej dzieci, ponieważ dbałość o zęby w młodym wieku ma bardzo duże znaczenie i wpływa na jakość uzębienia w przyszłości.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że wiele dzieci nosi aparaty ortodontyczne, a w takim przypadku irygator jest niemalże niezbędny. Konstrukcja aparatu uniemożliwia dokładne wyszczotkowanie tradycyjną szczoteczką. Irygator do zębów dla dzieci, które noszą aparat, jest więc niezastąpionym rozwiązaniem, żeby zachować prawidłową higienę jamy ustnej w tym czasie – a jest to zazwyczaj kilka lat.

Zalety irygatora

Główną zaletą irygatora jest skuteczne czyszczenie miejsc trudno dostępnych – przestrzeni międzyzębowych, kieszonek dziąsłowych, powierzchni, gdzie szczoteczka ma ograniczony dostęp ze względu na założony aparat ortodontyczny. Dzięki strumieniowi wody pod ciśnieniem, można skutecznie usunąć nie tylko resztki pokarmów, ale też płytkę nazębną zgromadzoną miedzy zębami czy wokół elementów aparatu ortodontycznego. Zastosowanie właściwego szczotkowania w połączeniu z irygatorem daje w efekcie doskonałe rezultaty – zęby są zdrowsze, a uśmiech bielszy.

W ofercie SEYSSO dostępne są irygatory stacjonarne i przenośne. Jeżeli zależy Ci na tym, aby dbać o zęby i dziąsła niezależnie od miejsca w jakim jesteś, wybierz ten przenośny. Jego zaletą są niewielkie gabaryty. Urządzenie stacjonarne warto mieć w domu – tego typu sprzęt wyposażony jest w bardzo duży pojemnik na wodę, dlatego nie trzeba go napełniać ponownie w czasie irygacji.

Niewątpliwą zaletą stosowania irygatorów jest też niwelowanie przykrego zapachu z ust. Dzieje się tak dlatego, że dzięki temu urządzeniu możliwe jest usunięcie nawet tych najmniejszych drobin jedzenia z przestrzeni międzyzębowych, które nie zawsze dają się usunąć poprzez codzienne szczotkowanie.

Jaki irygator wybrać dla dziecka?

Każdy irygator SEYSSO z powodzeniem stosować można w higienie jamy ustnej dziecka od 8 roku życia pod kontrolą opiekuna dorosłego. Warto wcześniej sprawdzić rozmaite końcówki dostępne w ofercie i dobrać je odpowiednio do potrzeb pociechy. Urządzenia wyposażone są też w różne programy pracy, stąd łatwo dopasować dla dziecka taki, który będzie delikatnie i zarazem skutecznie czyścić trudno dostępne miejsca, na przykład wokół aparatu ortodontycznego.

Prawidłowe nawyki związane z czyszczeniem zębów i higieną jamy ustnej należy kształtować u dzieci już od pierwszych lat ich życia. Połączenie właściwego szczotkowania z używaniem irygatora daje optymalne efekty, które zaprocentują w przyszłości zdrowymi zębami.

Powiązane treści