19 sierpnia 2022

Orgazm u kobiety – co może pomóc w jego osiągnięciu?

Orgazm to wspaniałe zwieńczenie aktu seksualnego, które pozwala na rozładowanie całego napięcia seksualnego gromadzącego się w naszym ciele. Orgazm u kobiety uwarunkowany jest przez czynniki fizjologiczne i psychiczne, a jego osiągniecie daje charakterystyczne objawy, do których zalicza się przyspieszony puls i oddech oraz wystąpienie rumieńców, skurczy pochwy czy napięcia mięśni. Czym dokładnie jest kobiecy orgazm i jak on wygląda? Co zrobić, aby przybliżyć się do jego osiągniecia? Podpowiadamy!

Czym jest kobiecy orgazm?

Orgazm, czyli szczytowanie to etap będący finałem aktu seksualnego, który wiąże się z najsilniejszym podnieceniem seksualnym. Orgazm u kobiety może być wynikiem stymulacji obszarów, takich jak:

 • pochwa,
 • łechtaczka,
 • inne strefy erogenne.

Jak wygląda kobiecy orgazm?

Osiągniecie kobiecego orgazmu wiąże się z możliwością odczuwania niezwykle intensywnej i obezwładniającej przyjemności. Ciało kobiety w trakcie orgazmu wydaje z siebie szereg sygnałów, takich jak przyspieszone tętno i oddech, napięcie mięśni oraz rytmiczne skurcze pochwy i szyjki macicy. Wszystko to składa się na bardzo przyjemne doznania, po których ma miejsce faza odprężenia oraz rozluźnienia organizmu.

Wpływ orgazmu na samopoczucie kobiety

Orgazm to stan, który w niezwykły sposób sprzyja odprężeniu i dobremu samopoczuciu. Jest to możliwe dzięki zwiększonemu wydzielaniu w trakcie orgazmu hormonów szczęścia – działają one na organizm człowieka, jak narkotyk i pozwalają na osiągniecie szczytu rozkoszy. Uwalnianie się hormonów szczęścia po akcie seksualnym, pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia i nasze samopoczucie, a także pozwala na zapobieganie depresji i innym zaburzeniom nastroju. Regularne przeżywanie orgazmów redukuje, więc ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób.

Orgazm u kobiety – jak go osiągnąć?

Osiągniecie orgazmu u kobiety nie jest, tak proste jak ma to miejsce w przypadku mężczyzn. Wiąże się to z faktem, że kobiecy orgazm stanowi nieco bardziej złożoną kwestią – jest on uwarunkowany nie tylko przez czynniki czysto fizjologiczne, ale i psychiczne. Kobiecy orgazm zależy od atmosfery, poczucia pewności siebie i poziomu zaufania do partnera. Chcąc nauczyć się przeżywać orgazmy oraz cieszyć się pełną rozkoszą, kobiety powinny podejść do tego tematu z otwartą głową i zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Osiągniecie kobiecego orgazmu z pewnością będzie dla ciebie prostsze, kiedy zwrócisz uwagę na poniższe wskazówki:

 • Poczuj się pewnie

Przed rozebraniem się, warto zadbać o to, aby poczuć się swobodnie i pewnie w swoim ciele. Dobrym pomysłem może okazać się przygaszenie światła, wzięcie relaksującej kąpieli w wannie lub stworzenie erotycznego klimatu przy pomocy kilku dodatków i muzyki. Będąc zrelaksowaną zdecydowanie łatwiej będzie ci wejść w odpowiedni klimat i pozbyć zahamowań, które często blokują nas przed oddaniem się rozkoszy.

 • Nie myśl obsesyjnie o orgazmie

Podczas zbliżenia, dobrym pomysłem jest skupienie się na całym akcie i czerpanie z niego jak największej przyjemności. W końcu, pieszczoty, bliskość i gra wstępna są równie ważne, co efekt końcowy w postaci orgazmu, dlatego przestań obsesyjnie myśleć tylko o nim. Powoli ci to nastroić się odpowiedni sposób i przygotować na orgazm.

 • Dostarcz sobie przyjemności

Masturbacja to doskonały sposób na poznawanie swojego ciała, stref erogennych i wszystkich miejsc wrażliwych na dotyk. Szczytowanie z partnerem będzie znacznie prostsze, kiedy poświecisz swój czas także na regularne masturbowanie się.

 • Ćwicz mięśnie Kegla

Mięśnie Kegla to mięśnie dna miednicy, które warto ćwiczyć w celu ułatwienia osiągniecia sobie orgazmu. Wyćwiczone, silne mięśnie Kegla ułatwiają czerpanie przyjemności z seksu, a także pozwalają na wzmocnienie doznań partnera.

 • Zaakceptuj pojawiające się myśli

W trakcie zbliżenia często pojawiają się w naszej głowie różne myśli, które mogą wywoływać panikę i niepokojące samopoczucie. Nie zagłębiaj się w nie i spróbuj je zaakceptuj, a następnie wróć do skupienia się na odczuwaniu przyjemności.

 • Poszukaj zrozumienia u partnera

Kluczowa dla spełnienia seksualnego jest rozmowa z naszym partnerem. Szczera wymiana swoich oczekiwań pozwoli wam dostosować się do siebie i spełnić wzajemne oczekiwania.

 • Stawiaj granice

Pomocne w osiągnięciu orgazmu u kobiety jest zrozumienie jej przez partnera, który powinien mieć realistyczne oczekiwania wglądem waszego zbliżenia seksualnego. Partner nie powinien na ciebie naciskać i wywierać presji podczas zbliżenia.

 • Skup się na oddychaniu

Głębokie oddechy pozwalają się zrelaksować i skupić na odczuwaniu przyjemności. Podczas seksu zadbaj o to, aby stopniowo wydłużać oddech i obserwować, jak wpływa to na twoje doznania.

 • Nie śpiesz się

Większość kobiet, aby osiągnąć orgazm potrzebuje się rozgrzać i przygotować do odczuwania pełnej rozkoszy. Kluczowe jest tutaj dostosowanie tempa do indywidualnych oczekiwań. Pozwoli to na celebrowanie tego wyjątkowego czasu, a także cieszenie się całym zbliżeniem i osiągniętym orgazmem.

 • Pozwól sobie na bycie głośną

Podczas seksu, nie powstrzymuje się przed wydawaniem odgłosów i jęków. Pozwolą ci one poczuć się komfortowo i swobodnie przy partnerze.

 • Pamiętaj, że nie zawsze musisz osiągnąć orgazm

Martwienie się brakiem orgazmu jest zbędne i nakłada na obie osoby niepotrzebną presję. Seks sam w sobie stanowi doskonałą zabawę i może być niezwykle przyjemnym doświadczeniem, które pozwoli poczuć ci się dobrze oraz zbliżyć do partnera.

Powiązane treści