6 kwietnia 2022

Botoks na włosy – nie taki straszny, za to skuteczny!

Każda kobieta, ale i każdy mężczyzna marzą o pięknych, lśniących i zadbanych włosach. Dlatego też profesjonalne zakłady fryzjerskie prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych zabiegów pielęgnacyjnych, a jednym z nich jest botoks na włosy. I choć z popularnym ostrzykiwaniem twarzy za pomocą toksyny botulinowej ma on niewiele wspólnego, na włosach zdziałać może cuda. Ale na czym dokładnie polega i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Nie taki botoks straszny, jak ten na twarz

Tradycyjne zabiegi botoksu z użyciem jadu kiełbasianego mają na celu rozluźnienie mięśni mimicznych odpowiedzialnych za powstawanie na naszych twarzach zmarszczek. Od wielu już lat  botoks stosowany jest także w leczenie nadmiernej potliwości, a nawet migreny. Jednak z tak pojmowanym botoksem ten, który stosuje się na włosy, nie ma nic wspólnego.

Botoks na włosy to po prostu głęboko odżywiający zabieg, który pozwala uzyskać spektakularne efekty poprawy ich kondycji w bardzo krótkim czasie. Nie wykorzystuje się przy nim żadnych toksyn ani tym bardziej igieł. To prosta i skuteczna, a przy tym bezinwazyjna metoda na poprawienie swojego wyglądu. Jedynym, co łączy go z botoksem twarzy, jest efekt wygładzenia. Tym razem jednak włosów, a nie skóry.

Jak przebiega zabieg botoksu na włosy?

Niemal każdy zakład fryzjerski w swojej ofercie ma dzisiaj zabiegi botoksu na włosy. Bezpieczeństwo tej metody sprawia, że może być ona stosowana także z innymi zabiegami fryzjerskimi i jest świetnym uzupełnieniem chociażby rozjaśniania i farbowania. Trwa około 40 minut i przebiega w następujących etapach:

 • dwukrotne mycie włosów specjalistycznym szamponem, dzięki któremu otwierają się łuski włosa
 • nałożenie serum wzbogaconego o substancje czynne, w tym nawilżający kwas hialuronowy, keratynę lub kolagen
 • nałożenie kremu uszczelniającego, czyli maski, której zadaniem jest ponowne zamknięcie łuski włosa
 • odczekanie około 20 minut i dokładne spłukanie włosów letnią wodą

Istotą zabiegu jest pozwolenie substancjom aktywnym na szybkie i efektywne spenetrowanie struktury włosa. Większość tradycyjnych kosmetyków jedynie oblepia jego powierzchnię. Stąd pomysł, aby substancje te wprowadzić bezpośrednio pod otwartą łuskę, a następnie zamknąć je wewnątrz włosa za pomocą specjalnego kremu.

Botoks na włosy – jak poprawić może ich kondycję?

Zabieg polecany jest niemal wszystkim. Szczególnie zaś osobom zmagającym się z osłabieniem kondycji włosa. Skorzystają z niego włosy z tendencją do nadmiernego wypadania, cienkie, łamliwe, przesuszone i zniszczone wcześniejszymi zabiegami fryzjerskimi, stylizacją oraz farbowaniem.

Do najważniejszych efektów zabiegu zaliczyć można:

 • wzmocnienie struktury włosa
 • dogłębne odżywienie
 • dogłębne nawilżenie
 • wygładzenie i poskromienie niesfornych i puszących się kosmyków
 • dociążenie przy jednoczesnym odbiciu włosa od nasady
 • ochrona przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników
 • zwiększenie blasku i poprawa wyglądu

Efekt poprawy kondycji włosa widać niemal od razu po przeprowadzonym botoksie. Do tego utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy. Warunkiem jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja włosów po samym zabiegu i pamiętanie o używaniu jedynie lekkich kosmetyków, w którym składzie brak będzie silikonów, SLS, SLES, parabenów, alkoholu i innych substancji, które przyspieszyć tylko mogą proces wypłukiwania się botoksu z wnętrza kosmyków.

Czy botoks na włosy można przeprowadzić samodzielnie?

Bezinwazyjność oraz bezpieczeństwo tej metody sprawiają, że botoks na włosy z łatwością wykonać można w zaciszu domowej łazienki. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalistyczne produkty, które znaleźć można w sklepach fryzjerskich i dobrze zaopatrzonych drogeriach. Powszechna dostępność najróżniejszych produktów sprawia, że coraz więcej osób stosuje domowy botoks jako stały element pielęgnacji swoich włosów. Dostępne na rynku ampułki botoksowe poprawiają przy tym nie tylko kondycję samych włosów. W składach wielu z nich znaleźć też można substancje poprawiające mikrokrążenie skóry głowy, wzmacniające cebulki włosowe, hamujące wypadanie i przyspieszające wzrost nowych włosów.

Powiązane treści