19 grudnia 2022

Perły Księżniczki – bezpieczeństwo stosowania

Perły Księżniczki to tampony ziołowe, które powstały w oparciu o recepturę wykorzystywaną przez wieki w ramach Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Warto przypomnieć, że zioła to zasadniczo filar każdej terapii przed wynalezieniem leków. W związku z popularnością Pereł Księżniczki wiele kobiet pyta, czy są one bezpieczne oraz czy powodują skutki uboczne? Poniżej rozwiewamy wątpliwości.

Perły Księżniczki – co mają w składzie?

Perły Księżniczki to tampon wykonany z bardzo cienkiej bawełnianej osłonki. W środku znajduje się mieszanka ziołowa oraz niewielki dodatek konserwantów (bezpiecznych dla zdrowia). W mieszance znajdziemy między innymi wyciąg z korzenia Ku-shen i selernicy, kwiaty krokosza bawierskiego a dodatkowo sok z liści aloesu oraz wyciąg z żywicy czarciuka smoczego. Zioła wykorzystywane w składzie posiadają właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze a dodatkowo zawarte w nich garbniki przyczyniają się do wzmocnienia powierzchni nabłonka wyściełającego pochwę.

Bezpieczeństwo stosowania

Perły Księżniczki Fohow można stosować bez obaw o działania niepożądane. Zioła niezmiernie rzadko powodują jakiekolwiek reakcje nietolerancji, podobnie jak wykorzystane w Perłach konserwanty. Na różnego rodzaju forach można spotkać się z pytaniem dotyczącym tzw. „białych kłaczków”, które pojawiają się na wkładce higienicznej po użyciu tamponu ziołowego. Wyjaśniamy, że jest to normalne i naturalne złuszczenie naskórka – nie jest to w żadnym razie powód do niepokoju lecz prawidłowa reakcja na działanie ziół.

Perły Księżniczki nie powodują uczuleń, dolegliwości bólowych czy jakichkolwiek innych działań niepożądanych. Ich stosowanie powinno przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta co oznacza, że nie stosuje się tamponów ziołowych podczas menstruacji. Ograniczony jest również czas pozostawienia tamponu w pochwie. Należy także przestrzegać częstotliwości używania i nie stosować równocześnie z jakimikolwiek globulkami dopochwowymi.

Należy również pamiętać, że bezpieczne są produkty oryginalne – zakupione u doświadczonego sprzedawcy.

Powiązane treści