20 maja 2022

Liposukcja – najważniejsze informacje na temat zabiegu

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, mających na celu poprawę naszego samopoczucia i wyglądu. Jednym z zabiegów, cieszących się dość dużą popularnością, jest zabieg liposukcji. Na czym polega i co warto wiedzieć na jego temat?

Zastanawiasz się na czym polega zabieg liposukcji? Odpowiadamy!

Jaka jest najprostsza odpowiedź na pytanie, na czym polega zabieg liposukcji? Najprościej mówiąc jest to odsysanie tłuszczu. Zabieg wykonuje się na różnych partiach ciała, najczęściej na:

  • brzuchu,
  • udach,
  • pośladkach

Nieco rzadziej odsysa się tłuszcz z ramion i pleców. Choć liposukcja była znana już w latach sześćdziesiątych XX wieku, to dopiero w dzisiejszych czasach zabieg ten można uznać za bezpieczny. Dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych urządzeń oraz dbaniu o to, żeby zabieg wykonywany był w odpowiednich warunkach higienicznych, liposukcja uznawana jest za nieskomplikowaną i bezpieczną, a jej przeprowadzenie nie wiąże się z wysokim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

Chcesz poddać się liposukcji? To musisz wiedzieć!

Decydując się na zabieg liposukcji, możesz wykorzystać podjąć decyzję o wykorzystaniu odessanego tłuszczu do wykonania zabiegu lipolifilingu lub liloliftingu. Są to zabiegi pozwalające na poprawę kształtu i objętości piersi, pośladków oraz twarzy. Ponieważ wykorzystuje się tkankę pacjenta, jakiekolwiek ryzyko jest zminimalizowane praktycznie do zera.

Zanim zdecydujesz się poddać zabiegowi liposukcji, upewnij się, że nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Aby możliwe było bezpieczne odessanie tłuszczu, osoba poddająca się zabiegowi musi mieć ukończone 18 lat i nie może cierpieć z powodu:

  • zaburzeń krzepnięcia,
  • otyłości,
  • stanów zapalnych,
  • niewydolności wątroby i/lub nerek,
  • nadciśnienia,
  • cukrzycy,
  • chorób serca

Postaw na nowoczesne rozwiązania

Kiedy wiesz już, na czym polega zabieg liposukcji, możesz zacząć się zastanawiać, w jaki sposób jest on przeprowadzany. Nowoczesna technologia pozwala na wykorzystanie strumienia wody, do przeprowadzenia zabiegu liposukcji. Jak to dokładnie wygląda? Za pomocą strumienia wody, tkanka tłuszczowa oddzielana jest od mięśni oraz od tkanki włóknistej, bez znaczącego naruszania ciągłości tkanek. Dzięki temu w odessanym tłuszczu będzie tylko do 3% innych płynów. W przypadku tradycyjnej liposukcji, w odessanym materiale może się znaleźć nawet do 40% krwi oraz innych tkanek płynnych. Decydując się na poddanie się liposukcji wykonywanej strumieniem wody, zapewniasz sobie mniejszy obrzęk oraz mniejszy dyskomfort podczas wykonywania zabiegu, a także krótszy czas rekonwalescencji.

Powiązane treści