31 października 2022

Jak przyspieszyć porost brwi w ciągu tygodnia?

Nawet jeśli trochę Cię poniesie z pęsetą, jest wyjście! Oto jak przyspieszyć porost brwi.

Jeśli regularnie wyrywasz lub przycinasz brwi przez długi czas, oczywiście nie będziesz w stanie wyhodować ich w ciągu tygodnia. Jednak dobrą wiadomością jest to, że zapas cierpliwości i odpowiednich środków, a także trochę wysiłku, sumują się, aby stosunkowo szybko uzyskać grube i szerokie brwi. Istnieje kilka sposobów na osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Czy możliwe jest przyspieszenie porostu brwi?

Lepiej zadać sobie to pytanie, zanim przejdziesz do konkretnych i zdecydowanych działań. Dużą rolę odgrywają predyspozycje genetyczne — nie tylko brwi mają naturalnie określony kształt, ale także liczba mieszków włosowych jest czymś, czego nie można zmienić. Jeśli brwi są z natury dość rzadkie i cienkie, nie będzie można naturalnie wyhodować grubych brwi. Niemniej jednak istnieją pewne triki i uniwersalne porady, które mogą pomóc w zauważalnym wzroście brwi, nawet w domu. Nie buduj niebotycznych iluzji i dostrój się do poważnej pracy — powiemy ci teraz, jakie działania podjąć.

Jak przyspieszyć porost brwi po latach wyrywania?

Zawsze pamiętaj o złotej zasadzie — bezpieczna korekta brwi to zabieg, który wykonuje się raz na dwa tygodnie. Usuwaj tylko te włoski, które nie „pasują” do raz nadanego kształtu.

Jeśli wyrywasz częściej i regularnie, istnieje ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych. To z kolei znacznie spowolni wzrost włosów, a nawet całkowicie doprowadzi do jego zatrzymania. Jeśli więc zbyt często wyrywasz brwi przez dłuższy czas, najlepszym i być może jedynym możliwym wyjściem na początku jest pozostawienie ich w spokoju. Przez co najmniej 12 tygodni.

Proces odrastania pięknych brwi po latach skubania może trwać miesiącami, ale najtrudniejsze do zniesienia są pierwsze tygodnie. Obiecaj sobie, że przez co najmniej tak długi czas nie będziesz ruszać brwi — tzn. nie będziesz wyrywać, woskować, nawlekać, ani stosować żadnej innej metody. Co jeszcze możesz zrobić?

  1. W fazie odrastania zaleca się stosowanie kredki do brwi lub cienia, aby wypełnić „luki”, które powstają pomiędzy poszczególnymi włoskami w miarę ich wzrostu. W przypadku krótkich włosków, które dopiero co zaczęły wyrastać, ukryj je grubą warstwą korektora.
  2. Codziennie szczotkuj brwi czystą szczoteczką. Nie tylko będzie to stymulować wzrost włosów, ale również daje brwi wypielęgnowany wygląd, co jest dość ważne podczas procesu wzrostu.
  3. Trzy razy w tygodniu wykonuj peeling skóry wokół brwi. Ma to również pozytywny wpływ na wzrost włosów. Kup gotowy peeling lub zrób go samodzielnie w domu. Stosuj go po umyciu okrężnymi ruchami, a następnie dokładnie spłucz.

Jeśli w wyniku tych działań Twoje brwi wyglądają zadowalająco, możesz zacząć je ponownie regularnie korygować.

Jak przyspieszyć porost brwi w ciągu tygodnia?

Pamiętajmy jeszcze raz — nie da się dramatycznie zmienić sytuacji w krótkim okresie czasu. Natomiast są rzeczy, które możesz zrobić, nawet jeśli jest bardzo mało czasu.

Używaj olejków

Przed pójściem spać dokładnie oczyść skórę. Zwróć szczególną uwagę na okolice brwi. Zaleca się zmycie środka myjącego chłodną wodą, na końcu należy upewnić się, że nie pozostał ślad po żelu lub pianie. Sprawdzi się każdy środek oczyszczający, którego używasz regularnie. Nie zapominaj też o tym, aby kilka razy w tygodniu po umyciu zrobić peeling skóry.

  • Nałóż na brwi olejek (wazelinę lub serum na porost włosów). Jeśli używasz serum, rozprowadź je za pomocą aplikatora.
  • Olej (rycynowy, kokosowy, oliwa z oliwek itp.) lub wazelina mogą być nakładane opuszkami palców. Wcieraj olej w skórę przez minutę lub dwie masującymi pociągnięciami — to dodatkowo pobudzi wzrost włosów.
  • Dokładnie umyj rano po przebudzeniu. Uważaj, aby uniknąć dostania się produktu do oczu. Woda powinna być chłodna.

Przestrzegaj diety

Jeśli zdecydowałaś się wyhodować brwi, ważne jest, aby podejść do tego kompleksowo. Jednym z elementów układanki jest zbilansowana i zdrowa dieta. Dieta uboga w składniki odżywcze jest często wśród przyczyn wypadania włosów, obok braku nawilżenia i nieuniknionych zmian związanych z wiekiem. Aby przywrócić równowagę w organizmie, powinnaś stosować dietę bogatą w witaminy B5, E i C, zdrowe tłuszcze (znajdujące się w awokado, orzechach, rybach i jajkach) oraz owoce i warzywa bogate w antyoksydanty — taka dieta zatrzymuje proces wypadania włosów i zwiększa ich gęstość. Trzymaj pod ręką listę zdrowych składników i produktów spożywczych:

  • Kwasy tłuszczowe omega-3 — znajdują się w łososiu, orzechach włoskich, brukselce, szpinaku.
  • Witamina A — występuje w marchwi, batatach, kapuście i szpinaku.
  • Witamina E — znajduje się w migdałach, awokado, oliwkach i brokułach.

Uprawiaj sport

Regularnie wykonuj ćwiczenia fizyczne, aby stymulować proces krążenia krwi, który jest również odpowiedzialny za aktywność wzrostu włosów.

Zachowaj spokój

Wypadanie włosów może być jednym ze skutków ubocznych stresu. Dlatego tak ważne jest, aby przestać się martwić. Aby wyeliminować stres z możliwych przyczyn powolnego wzrostu włosów, rozważ podjęcie medytacji, jogi, uzyskanie masażu i często spędzaj czas na świeżym powietrzu.

Porozmawiaj z lekarzem

Problemy hormonalne, alergie i inne problemy zdrowotne mogą spowolnić wzrost włosów lub nawet spowodować ich wypadanie. Ponadto niektóre leki mają również skutki uboczne. Skonsultuj się ze specjalistą, aby wyjaśnić sytuację.

Powiązane treści