25 maja 2022

Jak przygotować się do podróży z psem?

W dzisiejszych czasach coraz częściej właściciele czworonogów wybierający się w podróż decydują się na zabranie swojej pociechy ze sobą. Warto jednak pamiętać, że zorganizowanie takiej podróży wbrew pozorom nie jest takie proste. Jednak w poniższym artykule postaram się opisać najważniejsze punkty organizacyjne takiego wyjazdu, po to by czuć komfort podczas podróży. Dotyczy to pieska, jak i jego właściciela.

W co warto zaopatrzyć się podczas podróży?

Tak naprawdę wszystko zależy od środka transportu, jak i długości trasy, jaką mamy przebyć. O ile podróż samochodem może być dość komfortowa dla naszego przyjaciela, to pociąg może być dość stresującym doznaniem. Tak, więc jeśli zdecydowaliśmy się na podróż pociągiem, to najważniejszą rzeczą jest dobrze dopasowany kaganiec. Niestety dla naszego pieska będzie to dość niekomfortowe, jednak jest to niezbędne, by nikt nie przyczepił się do nas o to, że piesek może ugryźć. Dodatkowo bardzo dobrym pomysłem jest zabranie specjalnego bidonu, w którym będziemy mieli wodę oraz pojemniczek z karmą czy drobnymi przekąskami. Jednak jeśli zdecydujemy się na pokonanie drogi samochodem, nie musimy martwić się o kaganiec. Warto jednak zakupić specjalny kojec na tylne siedzenia, który jest idealnym rozwiązaniem na długie podróże.

Plecak czworonoga podróżnika

Poniżej bardziej szczegółowa lista tego co powinien posiadać każdy właściciel psa podczas podróży i tak o to:

  • Woreczki na odchody – bez tego nie wychodzimy z domu,
  • Chusteczki nawilżane do wycierania pieska – w razie jakby się dość mocno ubrudził,
  • Kaganiec, smycz (szelki) – kolejna rzecz bez której nie wychodzimy z domu,
  • Pojemnik z jedzeniem, bidon ze świeżą wodą – pożywienie i picie to podstawa,
  • Ulubione zabawki pieska – wszystko by piesek czuł komfort,
  • Zawieszka na obroże z adresem i numerem telefonu – warto mieć to przypięte, w razie zagubienia psa czy zerwania się ze smyczy,
  • Jeśli wyjeżdżamy za granicę nie wolno zapomnieć o paszporcie pieska jak i jego książeczce zdrowia.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, zabranie czworonoga w podróż jest dość wymagająca. Istnieje jeszcze wiele innych aspektów, jednak to, co zostało wymienione powyżej to podstawa, o której nie możemy nigdy zapomnieć. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę fakt, że każdy pies ma inny charakter i będzie zachowywał się inaczej. Dlatego musimy pamiętać o tym, że nie każdy pies nada się na to, by zabrać go w męczącą podróż. Tak więc przygotowania należy zacząć co najmniej miesiąc przed planowaną podróżą.

Powiązane treści