23 maja 2022

Jak odnowić kierownicę domowym sposobem? Podpowiadamy!

Kierownica jest jednym z tych elementów samochodu, który poddawany jest najbardziej intensywnej eksploatacji. Przede wszystkim kierowcy stale dotykają obicia kierownicy i nie oszukujmy się, nie zawsze muszą być one czyste. Co więcej, obicie kierownicy w prosty i szybki sposób może również ulec wytarciu i pęknięciu. Warto zaznaczyć, że choć to skóra wydaje się być najtrwalszym materiałem, to jednak jako obicie kierownicy, nie będzie ona wstanie długo wytrzymać. Tak niepozorny element może w ogromny sposób wpłynąć na całą estetykę pojazdu. Wobec tego w jaki sposób odnowić kierownice wykorzystując domowe sposoby?

Jak odnowić kierownicę domowym sposobem? – ponowne obszycie

Jeśli kierowcy zastanawiają się, jak odnowić kierownicę domowym sposobem, to jednym z pomysłów jest jej ponowne obszycie. Oczywiście wiele zależy od tego, z jakiego materiału wykonane było obszycie pierwotne. Jeśli początkowo było ono wykonane całkowicie ze skóry to dokładnie z takiego samego materiału musi zostać wykonane ponownie obicie. Dość ciekawym zabiegiem okazuje się również łatanie obszycia kierownicy. Niemniej jednak jest to zadanie przeznaczone dla specjalistów. Niezbędne będzie bowiem wykorzystanie specjalistycznych maszyn, które są wstanie wykonać mocny i solidny szew, bez uszkodzenia samej kierownicy. Warto zaznaczyć, że łatanie tego typu wymaga także sporej kreatywności. Nikt z nas bowiem nie chce mieć kierownicy załatanej w maksymalnie niechlujny sposób. Wobec tego takie łatanie musi nieco przypominać prawdziwą sztukę.

Szybkie i skuteczne odnawiania kierownicy czyli pokrowiec na kierownicę

Jak odnowić kierownice domowym sposobem? Otóż jeśli kierowcy nie mają czasu na to, by załatać dziury, to mogą oni zdecydować się na znacznie łatwiejszy sposób. Przede wszystkim najszybciej będzie kupić gotowy pokrowiec na kierownicę. Niemniej jednak warto pamiętać, by przy wyborze zwrócić uwagę na:

  • tworzywo z jakiego został on wykonany – niektóre pokrowce na kierownice niestety nie grzeszą trwałością.
  • czy posiada on dodatkowe wstawki na dłonie – często dłonie na pokrowcu z tworzywa sztucznego będą się pocić. W praktyce takie dodatkowe wstawki pozwolą nam skutecznie zachować dłonie suche i nie stracić tym samym kontroli nad kierownicą.

Wybór pokrowca na kierownicę jest najprostszym sposobem na to, by ukryć jej ewentualne mankamenty. Pokrowce są dość tanie i co najważniejsze, bardzo proste w montażu. Wystarczy je jedynie odpowiednio naciągnąć i cieszyć się tym, jak odmieniły i udekorowały one wnętrze naszego auta.

Powiązane treści