13 lipca 2022

Czy można prać tapicerkę samochodową w zimie?

Wnętrze pojazdu jest uważane za jedną z najlepszych wizytówek każdego kierowcy. Nic więc dziwnego, że większość zmotoryzowanych stara się zrobić wszystko, by utrzymać je w najlepszym porządku. Niemniej jednak zawsze najbardziej problematyczna okazuje się tapicerka. To właśnie ona narażona na intensywną eksploatację i najwięcej zanieczyszczeń. Na szczęście istnieje wiele środków, a także zakładów car detailingu, które pomogą utrzymać ją w pełnej czystości. Jednak czy można prać tapicerkę samochodową w zimie?

Samodzielne pranie tapicerki samochodowej w zimie

Czy można prać tapicerkę samochodową w zimę? Pytanie, to, skutecznie tkwi w głowach wielu kierowców, którzy decydują się na zimowe porządki w swoim samochodzie. Można śmiało stwierdzić, że żadna pora roku nie jest zła, by zabrać się za pranie tapicerki. Jednak wykonywanie tego własnoręcznie w zimie nie zawsze będzie najlepszym pomysłem. Nawet jeśli kierowcy wyposażą się we wszystkie niezbędne gadżety i akcesoria, to jednak w dalszym ciągu problem pojawi się przy wysychaniu tapicerki. Dlaczego? Otóż:

  • ujemne temperatury nie sprzyjają wysychaniu tapicerki;
  • ujemne temperatury mogą doprowadzić do zatrzymania wilgoci w głębokich warstwach tapicerki, a w efekcie do jej gnicia.

Wobec tego śmiało można powiedzieć, że o ile nie dysponujemy profesjonalnym sprzętem do suszenia tapicerki i odkurzaczem, który odessie wodę, nie będzie najlepszym pomysłem. W takich wypadkach możemy nawet zaryzykować całkowitym przegniciem materiałowej tapicerki.

Pranie tapicerki samochodowej zimą z pomocą profesjonalistów

Czy można prać tapicerkę samochodową w zimę? Jak najbardziej- o ile zdecydujemy się skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dysponują oni nie tylko odpowiednią wiedzą, ale także i odpowiednimi narzędziami, dzięki którym będzie można tapicerkę zaraz po praniu skutecznie osuszyć. W ten sposób woda nie będzie pozostawała w głębokich warstwach materiału. Zapobiegnie to procesom gnilnym. Co więcej zakłady car detailingu posiadają profesjonalne środki czyszczące. Za ich pomocą będzie można doprowadzić do porządku zarówno tapicerkę materiałową jak i skórzaną bez ryzyka jej uszkodzenia. Wobec tego zakłady car detailingu są tymi miejscami, które umożliwiają kierowcom zadbanie o tapicerkę nawet w sezonie zimowym i co najważniejsze, zrobią to w pełni skutecznie. Tapicerka zostanie skutecznie wyczyszczona, a także i osuszona. Oczywiście takie usługi są wysoko cenione, jednak z pewnością warto się na nie zdecydować, dla dobra własnego samochodu.

Powiązane treści