19 maja 2022

Co to znaczy body positive i co warto o nim wiedzieć?

Jeszcze kilkanaście lat temu propagowane były ciała wychudzonych modelek, które dumnie prezentowały ciała na wybiegu. Okazuje się, że w naszym społeczeństwie bardzo mocno zakorzenił się kult sylwetki, która pozbawiona jest jakiegokolwiek grama tłuszczu, a także niedoskonałości. Panie więc walczyły skutecznie z nadprogramowymi kilogramami, a także poszukiwały różnorodnych zabiegów, które miałby im pomóc w pozbyciu się rozstępów i cellulitu. Niemniej jednak dlaczego kobiety muszą stale dążyć do perfekcji, która nie jest osiągalna? Okazuje się, że właśnie dlatego powstał nurt body positive. Pomaga on każdej kobiecie odzyskać pełną wiarę w siebie i swoje ciało.

Co oznacza body positive?

Wiele kobiety spotkało się już z tym pojęciem. Niemniej jednak panie dalej zastanawiają się co to znaczy body positive? Otóż w wolnym tłumaczeniu na nasz język można stwierdzić, że nurt ten propaguje szeroko rozumianą „ciałopozytywność”. W praktyce oznacza to, że body positive kładzie kres wszelkim wyśrubowanym standardom, które odnoszą się do kobiecego ciała. Nurt ten pomaga dostrzec każdej kobiecie, że drzemie w niej ukryte piękno. Body positive normalizuje kwestie takie jak:

  • owłosienie kobiecego ciała;
  • występowanie rozstępów;
  • występowanie pomarańczowej skórki czyli cellulitu;
  • występowanie „boczków” czy dodatkowych kilogramów.

Można więc śmiało powiedzieć, że body positive całkowicie odrzuca schematy, które bardzo często były propagowane przez media społecznościowe i nie tylko. Dzięki niemu można spojrzeć na siebie o wiele bardziej przychylnym okiem i zaakceptować swoje ciało w dokładnie takiej formie, w jakiej się ono obecnie znajduje.

akceptacja własnego ciała i wyglądu

Jak stać się body positive?

Skoro panie już wiedzą, co to znaczy body positive, powinny również postarać się żyć zgodnie z wyznacznikami tego nurtu. Jednak jak można to zrobić? Otóż podstawą okazuje się przede wszystkim akceptacja własnego ciała. Nie chodzi tu o to, by ukrywać rozstępy i przekonywać siebie, że bez nich nasze ciało byłoby piękniejsze. Warto raczej rozstępy potraktować jako dowód wygranej walki z nadwagą, czy sukcesywne wydanie na świat dziecka. Body positive neguje również kwestię tego, że kobiece ciało powinno być zawsze idealnie gładkie bez jakiegokolwiek owłosienia. Włoski w różnych częściach ciała to normalność, a panie powinny się z tym oswoić. Co najważniejsze jednak body positive głosi, że to panie powinny być ze swojego ciała zadowolone, a nie inni, którzy będą na nie patrzyć. Z takim podejściem można skutecznie podnieść sobie samoocenę.

Powiązane treści