21 lipca 2022

Przygryzanie wargi – jak działa na mężczyzn i kobiece zdrowie?

Kobiety doskonale zdają sobie sprawę z mocy swojej uwodzicielskości. Tak naprawdę przygryzanie wargi stało się dla większości pań sposobem na pokazanie i podkreślenie swojego zainteresowania. Jednocześnie panowie również umieją doskonale ten sygnał odczytać i na niego zareagować. Jednak czy panie wiedzą w jaki sposób przygryzanie wargi rzeczywiście oddziałuje na płeć męską i w jaki sposób działa to również na ich zdrowie?

Przygryzanie wargi – co to oznacza dla panów?

Wargi, szczególnie w momencie gdy są one pełne i świetnie wyeksponowane, stają się jednym z największych atrybutów kobiecości. Panowie z całą pewnością wiedzą, że kobieta o pełnych wargach nigdy nie zawaha się nimi kokietować. Niemniej jednak wargi symbolizują znacznie więcej. To właśnie dlatego większość mężczyzn podświadomie przykuwa większą uwagę do pań, które maja wydatne usta, a także usta zadbane.

Od wieków już wargi zakorzenione były w naszej kulturze – a także w wielu innych kulturach jako symbol płodności i finezyjności. To właśnie dlatego tak bardzo przyciągają uwagę panów. Jednakże co oznacza przygryzanie wargi przez kobietę dla mężczyzn? Tak naprawdę, wiele zależy w tym momencie od sytuacji. Może bowiem zdarzyć się tak, że kobieta przygryza wargę, gdyż po prostu skupia się na obowiązkach domowych lub w pracy. Niemniej jednak jeśli jest ona z danym mężczyzną w sytuacji „sam na sam”, wówczas przygryzanie wargi nie jest przypadkową praktyką. Panowie mogą ten symboliczny gest odczytać jako:

  • okazanie zainteresowania przez kobietę;
  • okazanie pożądania przez kobietę;
  • pokazanie zakłopotania i lekkiego skrępowania;

Tak naprawdę przygryzanie wargi przez kobietę może mieć wiele znaczeń. Tylko i wyłącznie od panów zależy to, w jaki sposób zdecydują się oni to zinterpretować.

Przygryzanie wargi skutecznym sposobem na flirt

Niezmiennie od wielu lat, przygryzanie wargi uważane było za pozwolenie i zachętę do flirtowania. Każda kobieta chce być uwodzicielska, a dodatkowo żeński organizm jest zaprojektowany w ten sposób, by panie robiły to niezwykle skutecznie. Z pewnością nie jednak z kobiet nie raz zauważyła, że przygryza wargę mimowolnie w obecności atrakcyjnego mężczyzny. Dokładnie tak działa kobiecy mechanizm.

Panie, w momencie kiedy na ich horyzoncie pojawi się atrakcyjny mężczyzna, podświadomie chcą, by zwrócił on na nie uwagę. Wobec tego, starają się go kokietować i uwodzić, a jednocześnie sprawić wrażenie, że wcale im na tym nie zależy. Wówczas to właśnie przygryzanie wargi jest najlepszym sposobem. Nawet w momencie kiedy panie nie utrzymują kontaktu wzrokowego z danym mężczyzną, a czują, że on na nie ukradkiem spogląda, to przygryzanie wargi da mu wiele do zrozumienia.

Być może nawet to on zdecyduje się zrobić pierwszy krok i podejść, a także nawiązać konwersację. Przygryzanie wargi to delikatny, a jednocześnie naszpikowany emocjami gest, który potrafi wyrazić więcej niż przysłowiowe tysiąc słów. Panie jednak powinny móc to kontrolować, a także zachować zasadę zdrowego rozsądku, często bowiem przygryzanie wargi może być przez panów błędnie odczytane.

Przygryzanie wargi a kobiece zdrowie

Nie da się ukryć, że przygryzanie wargi ma także wpływ na kobiece zdrowie. Mówiąc proście gest ten może pojawić się w:

  • sytuacjach stresujących;
  • zakłopotaniu;
  • zawstydzeniu;
  • zniecierpliwieniu;

Najczęściej jednak przygryzanie wargi jest wywołane nadmiernym stresem i presją, która w danej chwili oddziałuje na kobietę. Jeśli panie „złapią się” na przygryzaniu wargi w takich sytuacjach, wówczas może to oznaczać, że pora nieco „wrzucić na luz” i się zrelaksować. Długo działający stres potrafi być wyjątkowo wyniszczający. Warto także zwrócić uwagę na to, że przygryzanie wargi może chwilowo powiększyć i uwydatnić nasze usta. Dzieję się tak pod wpływem nacisku zębów na wargę, które usprawnia krążenie. Wówczas usta będą wyglądały na pełniejsze, a także nabiorą żywego koloru. Jednak nie przygryzajmy wargi zbyt mocno, by nie doprowadzi do powstania krwiaków i mikrourazów na naszych ustach, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na ich wygląd.

Powiązane treści