2 listopada 2022

Zestawy prezentowe dla firm – dla pracowników oraz klientów na święta i inne okazje.

Większość firmowych imprez jest krytykowana za sztywność, przewidywalność i charakter, który przypomina raczej przymus niż autentyczną radość. Powodów jest oczywiście wiele, ale nie ulega wątpliwości, że dobrze dobrane zestawy prezentowe dla firm mogłyby tu sporo zmienić.

Dlaczego właśnie gotowe zestawy prezentowe?

Umówmy się – po stronie firmy raczej nikt nie ma tyle wolnego czasu, żeby zastanawiać się nad zindywidualizowanymi prezentami dla wszystkich pracowników czy kontrahentów. Niestety konsekwencją jest często wybór czegoś kompletnie niepraktycznego, przewidywalnego, nudnego. Niektóre firmy dają swoim pracownikom w ramach prezentu bony na zakupy we własnym sklepie. To już wymaga oddzielnego komentarza, ale może nie wchodźmy w potencjalnie grząski grunt.

Zamiast tego można przecież zamówić zestawy prezentowe z winem, kawą i słodyczami. Czy są one przewidywalne? Nie, choć trudno mówić, żeby odkrywały Amerykę. Na pewno jednak mają osobisty charakter i sprawiają wrażenie, że ktoś faktycznie się postarał i dotyczy to nawet zestawów o najniższej wartości.

Zestawy prezentowe dla firm: bardziej uniwersalne niż się spodziewasz

Jedną z największych zalet zestawów prezentowych jest ich uniwersalność. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że nie każdy i nie przy każdej okazji musi dostać taki sam zestaw, jednak ogólnie idea jest naprawdę bardzo elastyczna.

  • Prezent od firmy na pożegnanie pracownika odchodzącego na emeryturę: jeśli do takiego zestawu prezentowego dołoży się kartę z podziękowaniami, całość będzie prezentowała się naprawdę przyzwoicie, nabierze symbolicznego charakteru i będzie osobistym prezentem.
  • Zestawy prezentowe dla firm na święta. To zwykle mniejsze koszyki prezentowe na przykład z winem i ciastkami dobrej klasy. Zakup takich zestawów prezentowych nie naraża budżetu firmowego na duże wydatki, a sprawiają one naprawdę niezłe wrażenie.
  • Podarunki dla kontrahentów. W każdej firmie są klienci albo dostawcy, którzy mają szczególne znaczenie dla przedsiębiorstwa. Żeby wzmocnić wyrazy podziękowań, warto dodać coś więcej do uścisku dłoni. Mniejszy lub większy zestaw prezentowy będzie jak najbardziej na miejscu.

Tanio i z niezłym efektem

Trudno byłoby znaleźć coś, co w podobnej cenie da lepszy efekt. Zestawy prezentowe, które łączą pyszne słodycze, dobrą kawę i świetnie dobrane wino mają wymiar osobisty, może nawet czasem trochę symboliczny i naprawdę doskonale wyglądają. A ponieważ można je zamówić w dowolnej ilości, zarówno wybierając spośród gotowych propozycji, jak i modyfikując je zgodnie z własnymi oczekiwaniami, to w wielu firmach stały się już prezentem numer jeden.

W małej i dużej firmie – zestawy prezentowe są niezastąpione

Jednym z najważniejszych atutów zestawów prezentowych jest fakt, że i małe firmy, i duże organizacje świetnie wychodzą na ich zamówieniu. Duże firmy często zwracają uwagę na optymalizację kosztów – zestawy prezentowe nie są najpewniej najtańszym rozwiązaniem, ale ich zamówienie nie generuje żadnych dodatkowych wydatków, bo płaci się już za gotowy prezent. W małej firmie natomiast dopracowany prezent zawsze jest elementem, który pozwala podnieść prestiż w oczach pracowników i kontrahentów.

Oczywiście dostawcy zestawów prezentowych zawsze budują oferty w taki sposób, żeby znalazły się w nich droższe i tańsze opcje, co pozwala dopasować prezenty do budżetu reprezentacyjnego, ale przede wszystkim na pierwszym miejscu zawsze jest prezentacja. To znaczy, że nawet w najtańszych wariantach są to podarunki dopracowane, przemyślane, estetycznie zapakowane, a w środku znajduje się może i drobiazg, ale naprawdę wysokiej klasy – rzadko spotykane ciastka, doskonała kawa albo najlepsze w swojej klasie wino.

To dobre, proste rozwiązanie powszechnego problemu, przez który wiele firm naprawdę naraża swój wizerunek na szwank. Decydując się na zakup zestawów prezentowych, raczej nie można magicznie odmienić swojej firmy, ale zdecydowanie można poprawić to, w jaki sposób jest odbierana na zewnątrz i wewnątrz.

Powiązane treści