21 kwietnia 2022

Jak rozkochać w sobie faceta do szaleństwa i na zawsze?

Jak rozkochać w sobie faceta? Tak do szaleństwa i na zawsze? To pytanie zaprząta głowy kobiet w niemal każdym wieku. Choć mówi się, że najprawdziwsza miłość to ta od pierwszego wejrzenia, w rzeczywistości zakochiwanie się i tworzenie szczęśliwego związku to długi proces. Nie tylko pracy nad relacją, ale i nad sobą samą.

Nie marnuj czasu na kogoś, kto nie jest dla Ciebie!

Żeby wiedzieć, jak rozkochać w sobie faceta, w pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie, czy to ten jedyny. Czy chcesz spędzić z nim resztę życia, a przynajmniej zaryzykować stworzenie związku na wyłączność? Czy to osoba warta Twojego zaufania? Czy łączą Was wspólne zainteresowania, a on sam jest w stanie poświęcić Ci tyle uwagi, ile Ty sama mu poświęcasz?

Zanim więc zaczniesz rozkochiwać go w sobie, skup się na sobie samej. Stań się kobietą, którą zawsze miałaś być:

 • poznaj swoją wartość
 • bądź pewna siebie, ale nie przemądrzała
 • miej ambicje i życiowe cele
 • rozwijaj swoje pasje
 • dbaj o swoje zdrowie, w tym również ciało
 • nie zgadzaj się na brak szacunku
 • stawiaj zdrowe granice
 • nie zdradzaj wszystkich swoich tajemnic, pozostań tajemnicza
 • kontroluj swoje emocje
 • jasno i szczerze komunikuj swoje potrzeby

Doceniaj go i wspieraj jego pasje

Mężczyźni, podobnie jak i kobiety, lubią być doceniani. Dbaj więc o to, aby przy Tobie zawsze czuł się najlepszą wersją siebie samego. Nie znaczy to oczywiście, by nie wypominać mu oczywistych błędów i przewinień. Lub zgadzać się na poświęcanie własnych pasji na rzecz jego zamiłowań.

Żeby jednak wiedzieć, jak rozkochać w sobie faceta i skupić jego zainteresowanie na sobie, trzeba dać mu w zamian swoje zainteresowanie. Być wyrozumiałą i wspierającą, choćby pół pokoju zajmowały mu kolekcjonowane figurki krasnali ogrodowych, a życiowym marzeniem było zostać pływakiem synchronicznym. Pełna akceptacja pozwoli mu poczuć się kochanym jak nigdy dotąd.

Nie goń za nim i szanuj jego czas oraz osobistą przestrzeń

Nic nie odrzuca nas od drugiej osoby tak, jak nadmierna desperacja. Zamiast więc uganiać się za obiektem swoich westchnień, lepiej tak naprawdę zająć się swoim życiem. I pozwolić mężczyźnie zakasać rękawy i samemu zdobyć nasz szacunek oraz miłość. Nie znaczy to oczywiście, by pozostawać bierną.

W związkach ważna jest symetria. Każdy z partnerów powinien angażować się w nie w podobnym stopniu. Dlatego, gdy czujesz, że facet oddala się od Ciebie i potrzebuje coraz więcej czasu spędzać w samotności, pozwól mu na to. To jedyny sposób, dzięki któremu będzie mógł za Tobą zatęsknić.

Słuchaj i bądź obecna – daj mu poczuć, że jest ważny

Kobiety zazwyczaj mają wiele do powiedzenia. I oczekują, że mężczyźni zawsze i wszędzie słuchać będą o ich problemach. Wbrew obiegowym opiniom, mężczyźni również lubią rozmawiać i dzielić się własnymi przeżyciami. Jednak wysyłane przez nich wskazówki są nieco bardziej subtelne.

Dlatego, gdy prosi o poradę lub opowiada o czymś, co jest dla niego ważne, bądź obecna. Co to oznacza? Przestań robić, to co akurat robisz, a co z powodzeniem możesz dokończyć później. Odłóż telefon, wyłącz telewizor, zamknij książkę lub zakończ trwającą i tak już godzinę rozmowę z koleżanką. Pozwól powiedzieć wszystko, co leży mu na sercu.

No więc jak rozkochać w sobie faceta do szaleństwa? Bądź naturalna!

„Bycie sobą”, choć brzmi banalnie, to bardzo ważny aspekt budowania szczerych, opartych na szacunku i wzajemnym zaufaniu relacji. Oczywiście  w sieci znaleźć możesz wiele poradników mówiących o tym, jak rozkochać go w sobie przy pomocy zewnętrznego czaru, urody i erotycznej siły. Ale czy na tym Ci zależy? Zdobywanie łasych na Twoją urodę mężczyzn nie jest jednoznaczne z tym, jak rozkochać w sobie faceta do szaleństwa i na zawsze. Jak więc pozostać sobą?

 • nie udawaj kogoś, kim nie jesteś
 • wspieraj, lecz nie staraj się na siłę podzielać jego pasji
 • miej własne zdanie i nie bój się go wyrażać
 • dbaj o wygląd i wizerunek, ale nie ukrywaj swojego piękna pod toną makijażu
 • nie przejmuj się tym, co myślą o Tobie inni

Pamiętaj jednak, by zawsze być gotową na zmianę i pracę nad sobą samą. Kiedy zaczynasz dzielić życie z drugą osobą, zmiany są rzeczą naturalną. A bycie sobą nie musi oznaczać braku rozwoju.

Powiązane treści