25 lipca 2022

Pomidor koktajlowy kcal – czy pomidorki koktajlowe rzeczywiście są wskazane na diecie?

Każdy z nas obecnie zwraca ogromną uwagę na to, co „ląduje” na naszych talerzach. Szczególnie zauważamy to, że niektóre produkty są wysoko kaloryczne, a to z kolei nie pomaga nam w utracie wagi. Kluczem do zapobiegania wahaniom masy ciała jest w pierwszej kolejności wykreowanie deficytu kalorycznego- do momentu osiągnięcia odpowiedniej wagi, a następnie powracanie do pokrywania zapotrzebowania kalorycznego organizmu. Każda dieta ma pewne produkty, które są zalecane, a także takie, których niestety trzeba unikać. Zwykle praktycznie każdy sposób żywienia dopuszcza jedzenie pomidorków koktajlowych. Uważane są one za cenne źródło magnezu, a także produkt o niskiej kaloryczności. Wobec tego pomidor koktajlowy ile w rzeczywistości kalorii on posiada?

Pomidor koktajlowy kcal – ile on ich posiada?

Pomidor koktajlowy kcal to z pewnością zagadnienie, które nurtuje zdecydowaną większość z nas. Co więcej, każdy z nas przepada za pomidorkami koktajlowymi. Mają one piękny, czerwony kolor, a także wyjątkowo soczysty smak. Pięknie prezentują się w każdej sałatce, a także często spełniają rolę zdrowej przekąski w praktycznie każdej diecie. Jednak pomidor koktajlowy kcal dla większości z nas dalej jest dość mistycznym pojęciem. Warto zauważyć, że pomidory koktajlowe różnią się między sobą i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ewentualny kształt, ale także o rozmiar. Określenie kaloryczności pomidora koktajlowego powinno bazować przede wszystkim na jego wadze. Analogicznie im więcej takich pomidorków spożyjemy, tym bardziej będzie wzrastała ilość kalorii jaką przyswoimy do naszego organizmu. Niemniej jednak można powiedzieć, że około 5 pomidorów koktajlowych dostarczy nam jedynie od 18 do 20 kaloriiNa tej podstawie w prosty sposób można wywnioskować, że pomidor koktajlowy kcal to wartość od 3,6 do 4 kalorii. Oczywiście jest to niewiele biorąc pod uwagę, że nawet na mocno restrykcyjnych dietach odchudzających możemy spożywać od 1000 do 1200 kalorii w ciągu dnia.

Pomidor koktajlowy i jego wartości odżywcze

Skoro wiemy już ile pomidor koktajlowy ma kcal, wówczas możemy się również zastanowić odnośnie jego wartości odżywczych. Wielu specjalistów i techników żywienia wskazuje bowiem na to, że pomidorki koktajlowe są naprawdę cennym źródeł witamin i minerałów, które mają zbawienny wpływ na nasza organizm. Warto zauważyć, że każda dieta jest swojego rodzaju osłabieniem dla organizmu i swojego rodzaju zmianą. Pomidorki koktajlowe mają więc uzupełnić ewentualne niedobory, które podczas diety się pojawiają. Wobec tego jakie wartości odżywcze i składniki mineralne zawierają się w pomidorku koktajlowym? Otóż dostarczy nam on:

  • białka – około 5 pomidorów koktajlowych może wspomóc nasz organizm około 1 gramem białka;
  • węglowodanów – ponownie zjedzenie 5 pomidorów koktajlowych dostarczy nam mniej więcej 4 gramów węglowodanów;
  • tłuszczy – mimo tego, że pomidor koktajlowy kcal to niezwykle niskie wartości, to zjedzenie pięciu pomidorków koktajlowych dostarczy nam około 0,2 gramy tłuszczu.

Warto także wyróżnić to, że w pomidorkach koktajlowych znajdziemy także:

  • witaminę C – która odpowiada za odporność;
  • potas – który ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu;
  • witamina K1 – która odpowiada za proces krzepnięcia krwi;
  • witamina A – odpowiadająca za ochronę narządu wzroku;
  • witamina E – już 2 pomidorki koktajlowe mogą dostarczyć około 2 miligramy tej witaminy. Odpowiada ona za zwalczanie wolnych rodników.

Czy warto włączyć pomidorki koktajlowe do jadłospisu na diecie?

Pomidor koktajlowy kcal to przede wszystkim niezwykle cenne źródło substancji odżywczych i niska zawartość tłuszczy. Wobec tego włączenie ich do jadłospisu na diecie. Są one dość sycącą przekąską i z pewnością będą one świetnym zamiennikiem dla słodyczy i innych przekąsek, które mogą zrujnować naszą dietę. Co więcej dostarczą nam one także witamin i minerałów, a także uzupełnią ewentualne niedobory. Wprowadzenie ich do swojej diety przyczyni się więc do jej efektywności, a także do poprawy naszego samopoczucia.

Powiązane treści