23 listopada 2022

Na co zwracać uwagę, wynajmując salę na wesele?

Ślub oraz wesele to dla wielu jeden z najwspanialszych dni w życiu. Młode pary pragną, aby był wydarzeniem wyjątkowym – zarówno dla nich, jak i dla towarzyszących im gości. Zwracają uwagę na każdy aspekt, od zaproszeń ślubnych, przez menu, po motyw przewodni sali. O czym należy pamiętać, przymierzając się do wynajmu tej ostatniej?

Wynajem sali weselnej – o czym pamiętać?

Przed przystąpieniem do podpisywania umowy wynajmu narzeczeni muszą przemyśleć wiele spraw. Przede wszystkim ustalić, gdzie odbędzie się ślub. Jeżeli ma być to uroczystość konkordatowa, najlepiej będzie zarezerwować salę w niedalekim sąsiedztwie kościoła. Jeśli natomiast młoda para ustaliła termin ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego, ma wybór pomiędzy lokalami umiejscowionymi w pobliżu USC. Oczywiście, przyszli małżonkowie mogą zorganizować przyjęcie w dowolnym miejscu, niemniej powinni wtedy pomyśleć o gościach. Czy wszyscy zaproszeni będą mieli jak dojechać na miejsce? Czy nie będzie to w jakimś stopniu problematyczne?

W wielu przypadkach idealnym rozwiązaniem może być wesele w hotelu Warszawa. Stolica, Kraków czy inne miasta mają wiele do zaoferowania w tym zakresie. Szczególnie w stolicy działa mnóstwo hoteli, w których prosperuje restauracja ze świetną kuchnią. Nie brakuje obiektów z jedną lub kilkoma salami doskonale nadającymi się na ślubne przyjęcie.

Który hotel czy restaurację wybrać?

Decydując się na zorganizowanie uroczystości weselnej w hotelu, młoda para unika szeregu niedogodności. Hotel (zwłaszcza nowoczesny) to miejsce praktycznie samowystarczalne. Dysponuje stylową salą, którą można udekorować zgodnie z motywem przewodnim wesela. Prócz tego posiada restaurację, a przedstawiciele obiektu często proponują przyszłym małżonkom kompleksową obsługę. Co to oznacza? Właściwie wystarczy wynająć salę, aby z listy zadań do wykonania zniknęło co najmniej kilka podpunktów. Między innymi, chodzi o zebranie biesiadników w jednym, komfortowo urządzonym lokalu, catering, a także zapewnienie możliwości noclegu tym, którzy przesadzą z dobrą zabawą albo mają daleko do domu.

W dzisiejszych czasach hotele to często znakomicie prowadzone kompleksy wypoczynkowe. Poza podstawowymi usługami polecają gościom liczne dodatkowe opcje. Przykładowo, Nabu Hotel zaprasza chętnych na profesjonalne zabiegi SPA z użyciem najwyższej jakości produktów do pielęgnacji ciała.

Weselne menu – czym się kierować?

Przy wyborze weselnej sali młoda para kieruje się zwykle nie tylko wystrojem, lecz również kartą dań. Niektórzy preferują tradycyjne dania serwowane na ślubach, inni z kolei lubią eksperymenty. Jeszcze inni pragną zachęcić gości do przetestowania nietypowych smaków lub zaimponować im prestiżowym menu. Ich uwagę zwracają kuchnie różnych krajów, w tym azjatyckich. Tym, którym odpowiada kuchnia japońska Warszawa ma dużo do zaproponowania. Przykładowo, weselne przyjęcie można zorganizować w restauracji sieci Nabu Hotel. Serwuje gościom nowoczesne potrawy z Kraju Kwitnącej Wiśni, najlepsze gatunki sake oraz mnóstwo wykwintnych drinków.

Podsumowując, przed podpisaniem umowy na wynajem warto starannie przemyśleć, co chcemy zaprezentować swoim gościom. Czy marzymy o tradycyjnym przyjęciu, czy bardziej odpowiada nam nowatorska wersja uroczystości.

Powiązane treści