8 maja 2022

Do jakiego wieku może uprawiać seks mężczyzna i czy istnieje górna granica?

Seks jest nieodłączną częścią naszego życia. To on jest dowodem miłości dwojga ludzi, a jednocześnie jest jedną z największych przyjemności. Nie da się więc ukryć, że możliwość odbywania stosunku seksualnego jest istotna dla każdego z nas. Niemniej jednak wiele wątpliwości maja panowie, którzy są świadomi tego, że wraz z wiekiem ich „zdolności” w tym zakresie znacznie się osłabiają. Wobec tego do jakiego wieku może uprawiać seks mężczyzna i czy istnieje wiekowe ograniczenie?

Seks wraz z wiekiem – czy mężczyzna pozostaje sprawny seksualnie z upływem lat?

Do jakiego wieku może uprawiać seks mężczyzna? Ta wątpliwość rodzi się w głowie każdego pana, który zauważa na swojej głowie pierwsze, siwe włosy. Okazuje się, że teoretycznie nie ma górnej granicy wieku jeśli chodzi o uprawianie seksu przez mężczyzn. Niemniej jednak wiadome jest to, że wraz z upływem lat znacznie słabnie erekcja, a także zmniejsza się wydzielanie testosteronu, czyli hormonu odpowiadającego za odczuwanie podniecenia. Wobec tego z wiekiem, panowie mogą coraz mniej odczuwać popęd seksualny, a to z kolei nie będzie wystarczające do osiągnięcia pełnej erekcji. W efekcie, odbycie stosunku seksualnego nie będzie możliwe. 

Do jakiego wieku panowie mogą uprawiać seks?

W kwestii tego do jakiego wieku może uprawiać seks mężczyzna, trzeba podejść z dużym wyczuciem. Okazuje się bowiem, że wraz z wiekiem mogą pojawić się pewne choroby jak np.:

  • przerost gruczołu krokowego czyli prostata
  • choroby serca wymagające leczenia operacyjnego
  • problemy z przepływem krwi- czyli choroby układu krążenia

Wówczas wykluczają one panów z życia seksualnego. Statystycznie przyjmuje się, że mężczyźni pozostają w pełni swojej sprawności seksualnej aż do 65-70 roku życia. Oczywiście jest to kwestia indywidualna każdego organizmu, a co za tym idzie, panowie mogą uprawiać seks znacznie dłużej lub też znacznie krócej. Kluczowe okazują się tu również przewlekłe choroby, które zdolność do odbywania stosunków płciowych, mogą w dużym stopniu osłabić.

Powiązane treści