Od zawsze silna erekcje była dla mężczyzn wyznacznikiem męskości. Okazuje się, że panowie – w momencie kiedy wszystko „sprawnie funkcjonuje” są pewni siebie i cieszą się życiem. Niemniej jednak w obszarze męskiej erekcji bardzo często pojawiają się różnorodne zaburzenia, a wraz z wiekiem „siła” erekcji staje się coraz słabsza. Wobec tego w jakim wieku brak erekcji zaczyna dotykać mężczyzn?
Męska erekcja, a także jej całkowity brak – kiedy to się dzieje?
Wiele panów zastanawia się, w jakim wieku brak erekcji będzie ich głównym zmartwieniem. Okazuje się, że przez większość swojego życia są gotowi do stosunku seksualnego, w szczególności gdy oddziałują na nich odpowiednie bodźce. Wówczas krew wypełnia ciała jamiste członka i doprowadza do jego wzwodu. Niemniej jednak wiele sytuacji może wpłynąć na to, że męska erekcja będzie znacznie osłabiona lub co gorsza zaniknie. Kiedy może się to wydarzyć? Otóż:
- w wyniku działania nadmiernego stresu
- w wyniku przebytej traumy
- w wyniku urazów prącia
- w wyniku nieodpowiedniej diety i braku aktywności fizycznej
- w wyniku nadużywania alkoholu lub innych używek
- wraz z wiekiem
- w wyniku chorób towarzyszących jak np. prostata lub cukrzyca
W jakim wieku pojawia się brak erekcji?
Jednym z czynników wpływających na męską erekcję jest z całą pewnością wiek. Młodzi mężczyźni produkują o wiele więcej hormonu- testosteronu, który odpowiada między innymi za pobudzenie seksualne. Wiąże się on z odpowiednią aktywnością przysadki mózgowej, której aktywność słabnie wraz z wiekiem. Już w wieku 65 lat mogą pojawić się pierwsze problemy z osiągnieciem i utrzymaniem wzwodu. Niemniej jednak w jakim wieku brak erekcji staje się rzeczywistością? Ciężko oszacować tu granicę wieku. Wiele zależy od męskiego organizmu. Niektórzy panowie będą doświadczać wzwodu nawet przy 75 roku życia, podczas gdy inni, będą musieli pogodzić się z zahamowaniem erekcji już w wieku 70 lat. Oczywiście w wyniku innych zaburzeń panowie mogą stracić erekcję o wiele wcześniej, niż by się tego spodziewali.