28 listopada 2022

Czy trądzik pospolity to jedynie choroba wieku dojrzewania? Jak sobie z nim radzić?

Trądzik pospolity to choroba, z którą zmagają się osoby w wieku dojrzewania, ale nie tylko. Obecnie coraz więcej osób dorosłych zmaga się z tą przykrą i mało estetyczną chorobą. Sprawdź, jak sobie radzić z trądzikiem pospolitym?

Trądzik pospolity i jego wpływ na samopoczucie

Trądzik pospolity objawia się zmianami na twarzy, plecach i klatce piersiowej, charakteryzuje się występowaniem zaskórników otwartych, krost, grudek i torbieli. Wpływając na negatywną zmianę wyglądu, ma niemałe znaczenie, jeśli chodzi o psychikę. Wywołuje na przykład wśród młodzieży problemy emocjonalne, takie jak:

– problemy ze snem;

– rozchwianie nastroju;

– obsesję na punkcie wyglądu;

– problemy z odżywianiem;

– depresje i nerwice, a nawet myśli samobójcze.

Jak sobie radzić z trądzikiem?

W leczeniu trądziku potrzebna będzie farmakologia, niemniej głęboko podparta pielęgnacją specjalnymi preparatami wspomagającymi. Marka Nanili Professional ma w sprzedaży kosmetyki służące pielęgnacji opracowane po długich konsultacjach z dermatologami i kosmetologami. Farmakologia wraz z pielęgnacją daje wyraźne wyniki i poprawę, jednak tylko pod warunkiem, kiedy zaufamy lekarzowi oraz specjaliście z gabinetu kosmetycznego. Nie wolno na własną rękę dobierać leczenia, ponieważ już podczas pierwszej wizyty może okazać się, że to wcale nie jest trądzik pospolity, a trądzik różowaty lub zapalenie mieszków włosowych. Bardzo często lekarz dobiera w leczeniu antybiotykoterapię.

Leczenie trądziku w gabinecie kosmetycznym

Oprócz domowej pielęgnacji można skontaktować się z gabinetem kosmetycznym w celu dobrania odpowiedniego zabiegu. W tym przypadku także pomaga marka Nanili Professional. W gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych stosuje się preparaty w postaci serum oraz masek mające wysokie stężenia składników aktywnych. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji wykonywanej u specjalistów są peelingi, które w składzie mają kwasy. Nanili Professional wykorzystuje specjalne mieszaniny kwasów, które można stosować nie tylko przy skórze młodej, ale także dojrzałej. Należy zwrócić uwagę, że pielęgnacja domowa ma istotne znaczenie w połączeniu z zabiegami z gabinetów dermatologicznych i kosmetycznych. Każdy etap został opracowany ze sporą dokładnością, warto się więc stosować do zaleceń.

Czego nie stosować przy pielęgnacji cery trądzikowej?

Dobrze dobrana pielęgnacja w połączeniu z leczeniem to najlepsza droga w walce z trądzikiem pospolitym. Duży nacisk podczas pielęgnacji należy kłaść na oczyszczanie skóry. Trzeba jednak wiedzieć, czego powinno się unikać, mianowicie:

– nie stosować kosmetyków, które w swoim składzie mają mydło;

– unikać kosmetyków z alkoholem etylowym w składzie.

Przez używanie takich produktów możesz doprowadzić do dużego przesuszenia skóry, pozbawiając ją warstwy okluzyjnej. W konsekwencji na twojej twarzy może powstać jeszcze więcej zaskórników.

Warto sprawdzić, ponieważ niektóre leki mogą prowadzić do powstawania trądziku pospolitego. Najczęściej powodują je pigułki antykoncepcyjne lub leki antydepresyjne.

Powiązane treści