11 sierpnia 2023

Co charakteryzuje dobre ekspresy do biura?

Współczesne biuro bez dobrej kawy? To nie wchodzi w grę! Pracownicy oczekują jej niezależnie od branży, w jakiej działają czy rozmiaru firmy. Napój ten bowiem nie tylko pobudza zespół do działania i poprawia koncentrację, ale nierzadko stanowi też centrum towarzyskiego życia w biurze, gdzie powstają ciekawe pomysły i cenne znajomości. Chcesz poprawić warunki pracy i zwiększyć produktywność pracowników? Zdobądź dobry ekspres do biura! Oto podpowiedź na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze urządzenie.

Podsumowanie:

  • Dziś kawa w biurze to po prostu konieczność. Nie tylko dodaje energii, zwiększając wydajność pracowników, ale też poprawia ich samopoczucie i tym samym zdanie o miejscu, w którym pracują.
  • Aby kawa w biurze dobrze spełniała swoją funkcję, musi być smaczna, pobudzająca i łatwa w przygotowaniu. Uzyskasz to, stawiając na profesjonalne ekspresy do biura – automatyczne, z wbudowanym młynkiem, który zmieli ziarna kawy tuż przed zaparzeniem napoju.
  • Niezawodność, szybkość działania i mobilność to tylko kilka z cech, które charakteryzują dobre ekspresy do biura. Przeczytaj tekst i poznaj pozostałe!

Kawa w pracy – czy jest potrzebna?

Kubek mocnej, smacznej kawy doceni każdy – zarówno osoba, na którą czeka bojowe zadanie wymagające kreatywności, jak i pracownik realizujący monotonne zlecenia. Każdy z nich potrzebuje bowiem energii płynącej z tego napoju. Co więcej, dobra kawa w biurze tworzy okazje do rozmów, scala zespół i poprawia ogólne wrażenie zatrudnionych z ich miejsca pracy. To cenne informacje dla Ciebie jako właściciela firmy i/lub menedżera. Pokazują bowiem, że kawowy ekspres do biura – o ile dobrze wybrany – może stać się elementem employer brandingu i strategii zwiększonej produktywności. To rzeczy ważne w każdej rozwijającej się firmie.

Dobre ekspresy do biura – 5 cech, które muszą posiadać

Nie bez przyczyny ekspresy do biura to osobna grupa produktowa. Muszą bowiem mieć określone cechy, by dobrze spełniać swoją funkcję. Przede wszystkim powinny działać szybko i niezawodnie, w krótkim czasie dostarczając pracownikom napój o powtarzalnym smaku. Jeśli zużycie kawy w Twoim biurze będzie oscylować w granicach 30-50 filiżanek, wystarczy, że wybierzesz urządzenie z mocą na poziomie 1500 W. To na przykład model Tchibo Coffea Office – powstały z myślą właśnie o biurowych potrzebach.

Zwróć uwagę, że jest on nieduży, a jednocześnie posiada pojemny zbiornik na wodę i ziarna. To sprawia, że jest mobilny (nie wymaga podłączenia do stałego przyłącza wodociągowego) i pasuje nawet do aneksu kuchennego i niedużej kuchni, a z tym najczęściej mamy do czynienia w małych i średnich biurach.

Na wagę złota jest też cicha praca, która nie zakłóci produktywności pracowników oraz funkcja automatycznego czyszczenia, zwalniająca zespół z obowiązku czasochłonnego czyszczenia sprzętu. Jeśli widzisz, że pracownicy lubią przyrządzać i pić kawę wspólnie, co najmniej w parach, postaraj się, by wybrany przez Ciebie ekspres do biura dawał możliwość parzenia dwóch kaw jednocześnie. To skróci nieco czas potrzebny na kawową przerwę.

Artykuł partnera.

Powiązane treści