13 lipca 2022

Babcia miała rację – ocet jabłkowy jest wspaniały na skórę

Ocet jabłkowy pełen witamin, które pomagają utrzymać organizm w zdrowiu i jest to najważniejszy powód, dla którego można go stosować. Ocet jabłkowy może zdziałać cuda dla skóry. Pielęgnacja skóry tym sposobem jest w 100% naturalna! Zawiera niezbędne dla organizmu pierwiastkami śladowe: potasu fosforu, siarki, magnezu, chloru, sodu, wapnia, żelaza, fluoru, krzemu. Czy ocet jabłkowy jest dobry na twarz?. Ocet jabłkowy można stosować na dwa sposoby. Najlepsze wyniki można uzyskać poprzez wypróbowanie obu sposobów!

Picie octu jabłkowego dla poprawy skóry

Spożywanie octu jabłkowego w odpowiednich proporcjach wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Przeciążenie toksynami powoduję złe funkcjonowanie wątroby. Co jest bardzo częstą przyczyną trądziku. Ponadto ocet jabłkowy pozytywny wpływ na trawienie. Jest to kluczem do uzyskania czystej i pięknej skóry. Najlepiej pić go w zalecanych ilościach czyli 1 łyżka octu jabłkowego 3 razy dziennie, rozcieńczona w pół szklance wody. Do napoju można dodać łyżkę oryginalnego miodu.

Punktowe stosowanie octu jabłkowego zalecane w celu poprawy stanu skóry.

Czy ocet jabłkowy jest dobry na twarz? Dobre rezultaty otrzymuje się przy miejscowym stosowaniu octu jabłkowego. Trądzik i zaczerwienienie twarzy drastycznie zanika. Ocet jabłkowy doskonale kontroluje poziom pH skóry. Co jest jedną z największych zalet octu jabłkowego.

Zastosowanie octu aby pozbyć się drobnych zmarszczek i zapobiec dużym.

Do sporządzenia mikstury przeciwzmarszczkowej można zastosować proporcję octu jabłkowego z przegotowaną wodą 1:3.

Taką kompozycję można stosować zamiast balsamu i toniku.

Negatywne skutki stosowania octu jabłkowego do pielęgnacji skóry.

Ocet jabłkowy może nie wszystkim smakować. Tak aby zminimalizować nieprzyjemny smak można przyjmować go z większą ilością wody. Ocet jabłkowy ma intensywny zapach ale zanika po dłuższej chwili. Pomimo że zapach i smak może zniechęcić, zalety octu jabłkowego sprawiają, efektami nie będziesz rozczarowany! Pomaga delikatnie złuszczać martwe komórki naskórka, zabija bakterie propionibacterium acnes, które są ogólnie znane jako Propionibacterium acnes i neutralizuje sebum, czyli oleistą substancję, którą Propionibacterium acnes odżywia i rozwija się. Odkrycie leczniczych właściwości octu jabłkowego ma swoje początki od czasu starożytności. To właśnie Egipcjanie odkryli, że stosowanie tego specyfiku pomaga zachować młodość i gładkość skóry. Rozsądnie jest wiedzieć, że ocet jabłkowy w swojej skoncentrowanej (nierozcieńczonej) postaci jest mocnym kwasem, którego nigdy nie należy spożywać na surowo. Ważne jest również, aby regularnie monitorować dawkowanie. Zacznij od 5-10 ml dziennie i stopniowo zwiększaj do 30 ml (2 łyżki stołowe) dziennie. Zasadniczo nie zaleca się przekraczania 30 ml.
Kobiety w ciąży – z oczywistych względów – nie mogą pić octu jabłkowego.

Powiązane treści