7 października 2022

Kilka sposobów, by osiągnąć perłowy glow

Twoja skóra powinna lśnić! Przecież właśnie wtedy wygląda najpiękniej i naprawdę zdrowo. Istnieje oczywiście wiele sposobów na to, by osiągnąć taki efekt – zarówno za pomocą pielęgnacji, jak i kosmetyków.

Nawodniona skóra

Efekt glow – przeróżny, nie tylko perłowy, ale również water glow – to bardzo modny sposób na podkreślenie pięknej cery. Wykorzystuje się go na pokazach mody czy sesjach zdjęciowych. Jednak nic z niego nie będzie, jeśli nie zadbasz o swoją bazę, czyli skórę. Musi być nawilżona! Pij dużo wody, dbaj o pielęgnację i nie dopuszczaj do tego, by skóra się odwodniła. Wtedy możesz zapomnieć o naprawdę naturalnym glow. Pamiętaj, że blask płynie również z natury, nie tylko z kosmetyków, z których korzystasz. Oprócz kremu zaaplikuj sobie też serum na bazie takich składników jak kwas hialuronowy czy aloes.

Lepsza wersja skóry

Makijaż, który zapewni Ci efekt glow, jest swojego rodzaju sposobem na stworzenie lepszej wersji Twojej naturalnej, pięknej skóry. Zapomnij więc o konturowaniu i mocnych podkładach – takie kosmetyki bardzo kłócą się z perłowym glow, który chcesz osiągnąć. Zdecyduj się na lekkie produkty, dobrze kryjące, jednak nie tworzące efektu maski na twarzy. Możesz zdecydować się na przykład na podkład nasycony wodą, który posiada rozświetlające wykończenie. Takie formuły cieszą się ogromnym zainteresowaniem kobiet, ale też makijażystów.

Rozświetlenie to podstawa

Jeśli zadbasz o skórę, dobrze ją nawilżysz, a także postarasz się o odpowiedni, lekki podkład, Twoja skóra już będzie promienna i bardzo zdrowo wyglądająca. Możesz oczywiście pójść o krok dalej i zdecydować się na rozświetlacz z perłowymi drobinkami, dzięki któremu pięknie wykończysz cały makijaż. Wybierz kremową konsystencję kosmetyku, by pięknie dopasować go do skóry. Nałóż rozświetlacz za pomocą pędzelka lub gąbki na miejsca, które chcesz rozjaśnić – kości jarzmowe, łuki brwiowe, skronie i górną część nosa. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić.

Idealny glow? To zapewni Ci zdrowa, zadbana skóra. Resztę możesz podkręcić za pomocą makijażu. Masz wątpliwości i zastanawiasz się, czy glow jest dla Ciebie? Zajrzyj na https://eveline.pl/ i poszukaj opinii ekspertów.

Powiązane treści