23 kwietnia 2022

Jak zwrócić uwagę chłopaka i utrzymać jego zainteresowanie?

Jak zwrócić uwagę chłopaka? To pytanie, jak bumerang, wciąż powraca i przewija się przez fora dla kobiet i nastolatek. Tymczasem sztuka podrywu tkwi tak naprawdę w byciu interesującą, pełną pasji i zadowolenia z życia. To te właśnie cechy mogą wyróżnić nas z tłumu i wzbudzić zainteresowanie u płci przeciwnej.

Jak zwrócić uwagę chłopaka w XXI wieku?

Wydawać by się mogło, że dopiero od niedawna w sferze relacji damsko-męskich kobiety przejmują kontrolę i inicjatywę. Tymczasem wiele lat temu nasze babcie i prababcie, chcąc zwrócić uwagę mężczyzny, upuszczały na ziemię chusteczkę. Każdy dobrze wychowany dżentelmen schylał się po nią, a to dawało początek ich znajomości. Więc czy to nie kobiety właśnie decydowały o tym, kogo chcą sobą zainteresować?

Dzisiejsze panie nie muszą uciekać się już do kurtuazyjnych podstępów. Mogą działać już bezpośrednio i w sposób jawny wyrażać swoje zainteresowanie przedstawicielem płci przeciwnej. Wiele z nich obawia się jednak, jak taka otwartość i niewątpliwa pewność siebie zostanie odebrana przez chłopaka.

Wygląd się liczy, ale miej też pasje i zainteresowania

Żeby dowiedzieć się, jak zwrócić uwagę chłopaka, w pierwszej kolejności zastanowić należy się nad tym, co w ogóle przyciąga nas do innych osób. Nie oszukujmy się, że w pierwszej kolejności jest to z całą pewnością wygląd. Nie trzeba być jednak miss świata, żeby oczarować nim mężczyznę. Wystarczy zadbać o:

  • fryzurę – zadbane, błyszczące i zdrowe włosy to coś, co spodoba się każdemu mężczyźnie
  • dłonie i paznokcie – każdy chłopak zwraca uwagę na zadbane dłonie i pięknie wykonany manicure
  • delikatny, ale podkreślający wszystkie atuty makijaż
  • schludny i kobiecy ubiór – nie ma przecież co ukrywać, że to nim najłatwiej jest wyrazić siebie
  • szczery i pełen pozytywnej energii uśmiech na twarzy

Wygląd to jednak nie wszystko. W stwierdzeniu, że liczy się przede wszystkim osobowość, nie ma krztyny przesady. Nic tak nie przyciąga nas w końcu do innych osób, jak ciekawe pasje i zainteresowania, które z czasem możemy z nimi dzielić.

Bądź tajemnicza i pełna niespodzianek

Tajemniczość, a nawet lekka niedostępność to coś, co uruchamia w mężczyznach instynkt łowcy. Sprawia, że kobieta staje się bardziej interesująca i łatwiej jej zwrócić uwagę chłopaka. Nie można z nią jednak przesadzić! We wszystkich działaniach powinno się zachować umiar!

Bycie zaskakującą nie oznacza bycia nieprzewidywalną. Zaskakująca dla mężczyzn może być przysłowiowa szara myszka, która w rzeczywistości jest duszą towarzystwa. Lub niepozorna i nieśmiała dziewczynka, której pasją w rzeczywistości są samochodowe rajdy. Nie staraj się więc na siłę nikogo zaskakiwać. Nieprzewidziane wizyty lub telefony w środku nocy prędzej go zmęczą, niż zainteresują.

Bądź sobą i nie wdawaj się w gierki

Kiedy już wiesz, jak zwrócić uwagę chłopaka, pamiętaj też o tym, by tę uwagę utrzymać. Jeśli udało Ci się zainteresować sobą obiekt swoich westchnień, jesteś już niemal na wygranej pozycji. Możesz czuć się wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Pamiętaj jednak, że to pierwsze wrażenie łatwo jest zepsuć.

Żeby oczarować mężczyznę na dłużej niż tylko chwilkę, warto pozostać sobą. To truizm, który znaczy tak niewiele i bardzo dużo zarazem. W tym prostym zdaniu kryje się prawda o tym, jak wyglądać powinny szczęśliwe i długodystansowe relacje. Tylko jak tego dokonać?

Bycie sobą to przede wszystkim niewdawanie się w żadne gierki. Bycie szczerym tak ze sobą, jak i ze swoim partnerem. Nie słuchanie internetowych speców od związków, czy podszeptów koleżanek. Nie stosowanie trików, które w rzeczywistości okazać się mogą manipulacją. Kiedy więc chcesz zachwycić chłopaka swoim wyglądem, nie przykrywaj swojej prawdziwej twarzy toną makijażu. Nie każ mu czekać na wiadomość od siebie tylko dlatego, że on nie miał czasu odpowiedzieć wystarczająco szybko na Twoją. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, bo wszystkie Twoje kłamstwa w końcu ujrzą światło dzienne.  A cała praca nad tym, jak zwrócić uwagę chłopaka i zbliżyć się do obiektu swoich westchnień pójdzie na marne.

Powiązane treści