24 października 2022

Jak wyglądać szczuplej na zdjęciach?

Każdy chce wyglądać na zdjęciu pięknie i atrakcyjnie, jednak nie zawsze jesteśmy zadowoleni ze swoich fotek. Kobiety są wobec siebie szczególnie krytyczne, często dostrzegając drobne defekty, które psują ujęcie. Wiele osób w ogóle nie lubi się fotografować, uważając się za mało fotogeniczne. W rzeczywistości wszyscy ludzie mogą dobrze wyglądać na zdjęciach, jeśli wybrane zostanie odpowiednie oświetlenie, kąt, ubiór i pozycja. Doświadczony fotograf podpowie, jak wyglądać lepiej na zdjęciu, w co się ubrać, aby podkreślić zalety i ukryć wady sylwetki. Wybierając odpowiednią pozycję podczas pozowania, możesz ukryć nawet 15-20 kilogramów nadwagi i wyglądać znacznie szczuplej. Działa to również w drugą stronę, przyjmując niewłaściwą pozę, nawet dziewczyny o parametrach modelki mogą wyglądać na znacznie większe niż w rzeczywistości. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci wyglądać lepiej i szczuplej na zdjęciach.

Jak wybrać odpowiednie ubrania, aby wyglądać szczuplej na zdjęciu?

Umiejętnie podkreśl swoje zalety i ukryj problematyczne obszary za pomocą stroju. Zawsze dobieraj ubrania do swojego rozmiaru i upewnij się, że dobrze na Tobie leżą. Przy wyborze rozważ następujące punkty:

 • Wybieraj raczej ciemne tonacje, jasny kolor wizualnie poszerza sylwetkę. Jednak, aby nie wyglądać ponuro na zdjęciu w ciemnych kolorach, dodaj jasne dodatki (szalik, pasek, czapka lub torba).
 • Unikaj dużych wzorów i poziomych pasków. Jeśli naprawdę chcesz nosić ubrania ze wzorem, wybierz drobny nadruk, który nie jest zbyt rzucający się w oczy. Poziome paski wyraźnie poszerzają sylwetkę, dlatego zastąp je pionowym wzorem, a od razu będziesz wyglądać na szczuplejszą i wyższą.
 • Unikaj zbyt ciasnych ubrań. Jeśli chcesz wyeksponować swoje długie nogi, ale ukryć nadmiar w talii, postaw na obcisłe spodnie i luźną bluzkę. Aby podkreślić biust, załóż dopasowany top i postaw na luźne spodnie lub spódnicę.
 • Nie noś zbyt dużych ubrań. Wielu osobom wydaje się, że szerokie bluzy z kapturem to doskonały wybór, ponieważ ukrywają wszystkie dodatkowe kilogramy, jednak sprawiają one wrażenie, że sylwetka jest jeszcze większa niż w rzeczywistości. Lepiej wybrać fason dopasowany do sylwetki, podkreślający biodra lub talię.
 • Aby wizualnie wydłużyć tułów, preferuj długie kardigany i kurtki, zrezygnuj z krótkich okryć.
 • Spróbuj użyć szerokiego paska, jako dodatku. Wiele kobiet ma kompleksy z powodu nadwagi w okolicy talii. Jeśli uzupełnisz swoją stylizację szerokim paskiem, ukryje on wszystkie wady, a talia będzie wyglądać na szczupłą.

Jak pozować, aby wyglądać szczuplej na zdjęciu?

Poza, którą przyjmiesz określa, jak Twoja sylwetka będzie wyglądać na zdjęciu. Zła pozycja może dodać Ci kilka kilogramów i wyeksponować nieatrakcyjne fałdy na ciele. Zanim zaczniesz pozować przed kamerą, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

 • Nie opuszczaj głowy, aby nie pojawił się podwójny podbródek. Zamiast tego wypchnij podbródek lekko do przodu i przyciśnij język do górnego podniebienia, aby mięśnie twarzy napięły się, a kości policzkowe wyglądały wyraźniej
 • Zwróć uwagę na swoją postawę i przede wszystkim wyprostuj plecy. Nic tak nie psuje zdjęcia jak zgarbiona sylwetka.
 • Eksponuj te części ciała, które chcesz pokazać, natomiast drobne defekty postaraj się ukryć. Na przykład, jeśli masz atrakcyjny biust, ale wstydzisz się pełnych bioder, pochyl się lekko do przodu, wtedy klatka piersiowa wysunie się na pierwszy plan i odwróci uwagę od reszty ciała.
 • Nie przyciskaj rąk do ciała, w przeciwnym razie tułów i ramiona będą wydawały się szersze. Pomiędzy talią a rękami powinna być wolna przestrzeń. Dzięki temu na zdjęciu będziesz wyglądać szczuplej.
 • Podczas robienia selfie umieść aparat tuż nad głową. Zdjęcia zrobione z góry wyszczuplają twarz, a Ty będziesz wyglądać znacznie lepiej niż wtedy, gdy trzymasz aparat bezpośrednio przed twarzą.
 • Użyj dodatków, aby zamaskować problematyczne obszary. Na przykład, aby ukryć brzuch, trzymaj torebkę przed sobą, natomiast za pomocą szalika możesz ukryć niedoskonałości górnej części ciała.
 • Unikaj pozycji siedzących, zwłaszcza podczas fotografowania w kostiumie kąpielowym. Kiedy usiądziesz, mięśnie brzucha rozluźnią się, a dodatkowe fałdy po bokach będą od razu widoczne na zdjęciu.
 • Eksperymentuj przed aparatem, fotografując twarz pod różnymi kątami. Nasze twarze nie są całkowicie symetryczne i często z jednej strony wyglądamy lepiej. Określ, która strona twarzy jest bardziej fotogeniczna i skieruj ją w stronę aparatu.

Jeżeli uzyskasz na zdjęciu idealny efekt, to zamień je w papierową odbitkę. Obecnie możesz skorzystać z niezwykle wygodnej oferty wywoływania zdjęć online, np. tu: https://www.fotocentrum.eu/wywolywanie-zdjec.html, dzięki czemu bez wychodzenia z domu zmówisz fotki w dowolnym formacie.

Polecamy.

Powiązane treści