2 listopada 2022

Jak wybrać deszczownicę sufitową do kabiny?

Deszczownica sufitowa to doskonała alternatywa dla standardowego prysznica, czyli klasycznej słuchawki, która zapewnia szeroki strumień wody i daje niepowtarzalną imitację kropel spadającego deszczu. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią deszczownicę do kabiny prysznicowej.

Deszczownica sufitowa czy ścienna, którą wybrać?

Kąpiel nie tylko ma spełniać zadanie higieny i pielęgnacji, powinna być również przyjemnością, a korzystając z deszczownicy komfort i przyjemność ma się zapewnioną. Jeśli korzystasz na co dzień z kabiny prysznicowej, z pewnością przyszło ci do głowy, by podwyższyć komfort kąpieli, instalując deszczownicę. Jaką jednak wybrać – ścienną czy sufitową?

Szeroki i rozproszony strumień wody przywodzi na myśl kąpiel w strugach deszczu lub jak kto woli kąpiel pod wodospadem czy kaskadą. Deszczownica sufitowa montowana jest, jak nazwa wskazuje na suficie, korzystając ze specjalnego uchwytu sufitowego. Jej rozmiary pozwalają na kąpiel komfortową obejmującą całe ciało, bez potrzeby ustawiania strumienia pod odpowiednim kątem.

Deszczownica ścienna zaś montowana jest na ścianie i dzięki zastosowanemu systemowi podtynkowemu jej podłączenie jest niewidoczne. Oczywiście są także rozwiązania natynkowe, a wtedy ze ściany wystaje uchwyt z na przykład okrągłą deszczownicą na końcu. Średnic deszczownicy można wybrać kilka, w zależności, co kto lubi. Także jej kształt od okrągłych, przez kwadratowe, na prostokątnych kończąc.

Gdzie można zamontować deszczownicę?

Deszczownica może być montowana zarówno w kabinie prysznicowej, wnęce prysznicowej, za szklanymi ściankami, jak i nad wanną. Deszczownice nadają wyjątkowy charakter wnętrzom, zapewniając przy tym niesamowity komfort kąpieli.

Strumień z deszczownicy i jego zalety

Strumień z deszczownicy potrafi odprężyć zestresowane ciało po dniu ciężkiej pracy, ukoi zmysły, sprawi, że poczujesz się zrelaksowany, wyciszony i uspokojony. Rzęsiste krople z deszczownicy zadziałają na ciało jak bardzo dobry masaż. Jeśli więc w łazience chcesz stworzyć domowe SPA, to lepiej trafić nie mogłeś. W strugach z deszczownicy osiągniesz cel, osiągając ukojenia, a nawet zmysłowych doznań.

Czy deszczownica sufitowa ma wady?

Jeżeli lubisz mieć kontrolę nad strumieniem wody i często zależy ci na szybkich kąpielach pod prysznicem, musisz zdać sobie sprawę, że deszczownica to nie słuchawka prysznicowa. Zatem dość często oprócz deszczownicy sufitowej klienci takich sklepów, jak Świat Łazienek XXI w. montują w kabinie także zwykłą słuchawkę prysznicową.

Deszczownica sufitowa i ścienna to bardzo dobry wybór, dzięki nim kąpiel staje się niepowtarzalną przyjemnością pełną doznań. W czasach, kiedy każdy jest przepracowany, ta chwila pod deszczownicą może przynieść spektakularne efekty, zdejmując stres i dając spokój oraz wypoczynek.

Powiązane treści