19 lipca 2022

Jak pozbyć się wągrów? Poznaj skuteczne sposoby!

Każda kobieta marzy o pięknej i czystej cerze, która pozbawiona jest jakichkolwiek niedoskonałości. Tak naprawdę, panie dokładają wszelkich starań właśnie ku temu, by ich skóra na twarzy zawsze prezentowała się promiennie. Wykorzystują więc one odpowiednio dopasowane i dobrane kosmetyki, a także wszystkie inne środki pielęgnacyjne, by uzyskać pożądany efekt. Niemniej jednak bardzo często się zdarza, że nawet największe wysiłki nie są wstanie zagwarantować nam skuteczności. Największym wrogiem naszej cery – i wszystkich kobiet- są wągry. Te nieestetyczne, czarne kropeczki pojawiają się głównie na naszym nosie, brodzie, a także na czole. Walka z nimi trwa zwykle latami, a i tak mają one tę uporczywą tendencję do nawracania. Wobec tego jak pozbyć się wągrów?

Czym są i skąd się biorą wągry?

Wągry to odwieczny wróg kobiet, a coraz częściej także i mężczyzn. Nie da się ukryć, że z punktu widzenia estetyki, są one niezwykle kłopotliwą przypadłością. W większości, wągry kojarzymy z niewielkimi, czarnymi kropeczkami, które atakują naszą strefę T. Jednocześnie czym są i skąd się biorą?  Najprościej można powiedzieć, że wągry to zanieczyszczenia, zmieszane z potem i wydzielanym przez skórę sebum. Nie jest tajemnicą, że na nasze cerze w ciągu całego dnia osadza się wiele kurzu, brudu, a dodatkowo jeśli nosimy mocno kryjący makijaż, to on również może być poważnym problemem. Nasza skóra nie ma jednolitej i gładkiej powierzchni. Znajdują się na niej mikroskopijne otworki, które znamy jako pory. Z racji ich kształtu, wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni skóry, skutecznie zatykają wspomniane już mikrootwory. W ten sposób tworzą się wągry. Z uwagi na to, że znajduje się w nich wiele, różnorodnych substancji, przybierają one czarną barwę i osadzają się na twarzy w postaci małych kropeczek. Większość z nas ma jednak dość przykry nawyk, który polega na samodzielnym wyciskaniu wągrów. Jest to o tyle niebezpieczne, że w ten sposób roznosimy zanieczyszczenia po całej skórze, czym narażamy siebie na wystąpienie pewnych niedoskonałości i problemów. 

Czy wyciskanie wągrów pomoże się ich pozbyć?

Kwestia wyciskania wągrów jest mocno problematyczna. Już w salonach kosmetycznych, możemy spotkać się z manualnym oczyszczaniem twarzy, gdzie najpierw nasze pory są rozszerzane, a następnie kosmetyczka przystępuje do słynnego wyciskania. Zauważmy jednak, że w salonie kosmetycznym wszystko odbywa się w sterylnych warunkach. Nie ma więc ryzyka przeniesienia zanieczyszczeń na inne partie cery. Dodatkowo warto wiedzieć, że wyciskanie wągrów usunie je w sposób czasowy. Niestety, mają one tendencję do nawracania. Z kolei samodzielne wyciskanie wągrów domu, jest dość ryzykowne. Dlaczego? Otóż:

  • przeniesiemy zanieczyszczenia w inne partie skóry;
  • doprowadzimy do powstania zaczerwienienia i podrażnienia;
  • nie usuniemy wągra w całości – zwykle wyciskamy jego czarną część, przy czym reszta zanieczyszczeń, dalej znajduje się pod powierzchnią skóry;

Jak więc widać, nie jest to najlepszy pomysł na to, jak pozbyć się wągrów.

Jak pozbyć się wągrów? Poznaj skuteczne sposoby!

Samo pozbycie się wągrów może nie być najbardziej problematyczne. Niestety, większość problemów wynika po prostu z tego, że mają one tendencję do nawracania. Wobec tego pozbycie się wągrów będzie procesem długim i wieloetapowym. Warto więc dowiedzieć się, od czego można zacząć.

Maseczka z aktywnego węgla – sposób na wyciągnięcie wągrów ze skóry

W sieci aż roi się od zdjęć dowodzących skuteczności „czarnej maski”. Rzeczywiście, produkt ten cechuje się dość wysoką aktywnością. Głównym składnikiem takiej maski peel-off jest aktywny węgiel. To substancja silnie oczyszczająca i osuszająca. Z racji tego, że jest to maseczka typu peel-off mocno „przyczepia” się ona do powierzchni skóry i aktywnie na nią oddziałuje. W efekcie wraz z jej zrywaniem, można zauważyć, że wyciąga ona wągry. Tak naprawdę, nie wyciągnie ona wszystkich wągrów od razu, jednak regularne stosowanie tego typu maski może pomóc oczyścić naszą skórę.

Peeling do twarzy- pozwoli usunąć zanieczyszczenia

Sam sposób na to jak pozbyć się wągrów, powinien odnosić się również do tego, jak w efektywny sposób będzie można usunąć zanieczyszczenia ze skóry. W tej kwestii peelingi do twarzy nie mają sobie równych. Warto wybrać peeling drobnoziarnisty lub całkowicie enzymatyczny. W ten sposób złuszczone zostaną nie tylko zanieczyszczenia, ale także i martwy naskórek. Zamknięte zostaną również pory, więc ryzyko nawracania wągrów znacznie się zmniejszy. Peeling powinien być stosowany w zależności od potrzeb skóry około 2-3 razy w tygodniu.

Dokładny demakijaż to podstawa!

Kolejną kwestią rozprawienia się z problemem wągrów jest pielęgnacja i oczyszczanie. Nasz makijaż powinien zostać niezwykle precyzyjnie i dokładnie usunięty z naszej skóry. To właśnie na jego powierzchni osadzają się zanieczyszczenia, a następnie pod wpływem sebum mieszają się one z podkładem i korektorem, skutecznie zapychając pory. Wobec tego zadbajmy o to, by oczyszczać naszą skórę dwuetapowo, a na samym końcu zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. W ten sposób nie tylko stopniowo będziemy usuwać wągry, ale także zadbamy o to, by one nie powróciły.

Domowy sposób na to jak skutecznie pozbyć się wągrów!

Istnieje kilka domowych sposobów na to, jak pozbyć się wągrów. Wśród nich szczególną skutecznością wyróżnia się jeden. Mowa tu o domowej roboty maseczce, która powinna składać się z pasty do zębów, sody oczyszczonej oraz kilku kropel soku z cytryny. Soda oczyszczona podobnie zresztą jak pasta do zębów ma właściwości silnie oczyszczające i ściągające. Z kolei sok z cytryny, będzie działał na naszą skórę rozjaśniająco i regenerująco. Pamiętajmy jednak, że taka maseczka nie sprawdzi się w przypadku skóry wrażliwej, naczynkowej czy z tendencją do podrażnień. Polecana jest jedynie w przypadku skóry normalnej lub tłustej. Powinna być ona stosowana 1-2 razy w tygodniu, co pozwoli uzyskać optymalne efekty. Warto więc spróbować i przekonać się o jej skuteczności.

Powiązane treści