8 marca 2023

Jak dbać o panele podłogowe w kuchni?

Panele w kuchni? Jak najbardziej. Panele to doskonała alternatywa dla płytek. Coraz częściej są one wodoszczelne i wodoodporne. Co więcej, są również bardzo trwałe i łatwe w czyszczeniu. Nic dziwnego, że coraz więcej osób rezygnuje z płytek na rzecz paneli. Jak o nie dbać, aby służyły nam latami i nadal prezentowały się tak samo dobrze? Podpowiadamy.

Zadbaj o czystą podłogę w kuchni

Decydując się na zakup paneli do kuchni, warto kupić je w sprawdzonym sklepie – https://fachura.net/43-panele-podlogowe-do-kuchni. Na kupnie paneli nie warto oszczędzać. Jeśli chcesz, aby służyły Ci długimi latami, postaw na produkty wysokiej jakości, które dzięki wysokiej jakości materiałom, będą znacznie prostsze w konserwacji. Panele w kuchni narażone są na częsty kontakt z wodą, dlatego w tym przypadku koniecznością jest zakup paneli odpornych na wodę. Jeśli chcesz, aby panele posłużyły Ci jak najdłużej, nie zaniedbuj ich pielęgnacji. Regularne odkurzanie i mycie podłogi to podstawa. W kuchni podłoga narażona jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Mogą być to resztki jedzenia, tłuste plamy, rozlana woda bądź napój i wiele więcej. Tego rodzaju zanieczyszczenia warto usuwać więc na bieżąco, a do tego używać odpowiednich środków czystości. Jeśli chcesz uniknąć odbarwienia bądź zniszczenia paneli, pamiętaj, aby do ich czyszczenia, używać wyłącznie środków, przeznaczonych do tego celu. Silna chemia domowa nie wchodzi w grę! Warto więc wyposażyć się w specjalne produkty i mieć je pod ręką. Na pewno przydadzą się podczas codziennego sprzątania.

Dużą popularnością w kuchniach cieszą się panele z fugami. Wymagają one specjalnej dbałości, ponieważ w fugach może gromadzić się bród. Używając mopa do mycia podłogi, powinniśmy zadbać o to, aby był on odpowiednio wyciśnięty, aby w fugach nie pozostała woda. Co więcej, co jakiś czas powinniśmy zadbać o czystość fug, czyszcząc je za pomocą specjalnego środka, przeznaczonego do mycia szczelin między panelami.

Jaki kolor paneli do kuchni?

Jeśli zdecydowałeś się już na zakup paneli do domu, przed Tobą wybór koloru. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza że na rynku dostępne są setki wzorów i motywów. Dużą popularnością cieszą się panele w kolorze szarym, który od wielu lat króluje we wnętrzach urządzonych w różnych stylach wnętrzarskich. Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia była modna i nowoczesna, ten kolor sprawdzi się doskonale. Nie bój się jasnych kolorów w kuchni. Jasna podłoga rozjaśni całe Twoje wnętrze, a co więcej – jest bardzo prosta w pielęgnacji. Tłusta plama, a może wylany napój? Wystarczy, że zetrzesz je mokrą ściereczką, a następnie ręcznikiem papierowym, i gotowe! Podłogę należy także co jakiś czas myć na mokro, za pomocą mopa i specjalnego środka do mycia podłóg. Jak często? To zależy od Ciebie, a także od intensywności użytkowania podłogi w kuchni. W kuchni doskonale sprawdzają się także panele w kolorze ciemnym. Choć bród jest na nich znacznie mniej widoczny, niż na jasnych odpowiednikach, one również wymagają regularnego czyszczenia i pielęgnacji. Czy kolor w tym przypadku odgrywa kluczową rolę? Zdecydowanie nie!

Jeśli chcesz, aby Twoje panele służyły Ci jak najdłużej, pod takie meble jak stół czy krzesła, przyklej filcowe podkładki. To ochroni Twoje panele przed różnego rodzaju zarysowaniami. Koszt podkładek to jedynie kilka złotych, a to właśnie dzięki nim, podczas przesuwania stołu czy krzeseł, Twoja podłoga będzie bezpieczna. Aby zadbać o wygląd paneli, należy także regularnie stosować środki do ich konserwacji. Dzięki nim będą błyszczeć i wyglądać jak nowe!

Powiązane treści