3 października 2023

Innowacyjny kosmetyk: booster do twarzy – czym jest i jak działa?

Czy znasz juz booster do twarzy? To kosmetyk, który zyskuje coraz większą popularność wśród osób dbających o kondycję swojej skóry. Wiele osób twierdzi, że jest  jak tuning kremu do twarzy i kolejny zaraz po serum bardzo ważny kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej łazience. Dziś wyjaśniamy, czym jest booster, jakie ma zastosowanie i jakie są jego zalety w codziennej pielęgnacji.

Co to jest booster?

Booster do twarzy to dość specyficzny kosmetyk, który swoją mocą pielęgnacyjną jest bardzo podobny do serum.  On również zawiera składniki aktywne, takie jak witaminy, kwas hialuronowy czy antyoksydanty. Jego zadaniem jest wzmocnienie działania  kosmetyków, które nakładamy na skórę. Booster działa na nią w sposób  bardzo intensywny i szybko się wchłania.

Booster vs serum

Ponieważ ten kosmetyk wyglądem i działaniem jest bardzo zbliżony do serum wiele osób zastanawia się  w czym tak naprawdę tkwi wyjątkowość boostera do twarzy.  Otóż ten specyfik różni się od serum przede wszystkim składem. Chodzi o to, że serum zawiera zwykle więcej składników aktywnych niż booster i jest bardziej skoncentrowane.  Jednak warto wiedzieć, że to właśnie booster działa intensywniej na skórę i o wiele szybciej się wchłania.

Działanie boostera

Jak działa booster do twarzy na naszą cerę?  Powiedzieliśmy już że przede wszystkim intensywnie i szybko się wchłania.  Dzięki temu po zastosowaniu możemy się spodziewać ekspresowych efektów. Jednak booster nie działa sam: powinien być stosowany do spółki z kremem. Jego zadaniem jest bowiem wzmocnienie działania  kosmetyków, które nakładamy na skórę. Dzięki  niemu cera staje się bardziej nawilżona, jędrna i elastyczna. Booster może również być bardzo pomocny w redukcji zmarszczek oraz poprawie kolorytu skóry.

Rodzaje boosterów

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór różnych boosterów do twarzy: każdy z nich ma inne działanie i jest przeznaczony do innego rodzaju oraz potrzeb skóry. Najpopularniejsze z nich to boostery nawilżające, antyoksydacyjne oraz przeciwzmarszczkowe. Wybierając  taki kosmetyk warto zastanowić się jakiego składnika w codziennej pielęgnacji skóry Ci brakuje i dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj też żeby dobierać go z rozwagą, biorąc pod uwagę to, że nie wszystkie składniki kosmetyczne “lubią się” ze sobą: wiele z nich nie może być używana jednocześnie,  dlatego sprawdź który booster może być łączony ze składnikami Twojego kremu lub serum.

Jak stosować boostery?

Booster do twarzy należy stosować po dokładnym oczyszczeniu skóry,  po zaaplikowaniu toniku ale jeszcze przed nałożeniem kremu lub serum.  Wielu boosterów po prostu miesza się z kremem i dopiero nakłada na twarz. Należy pamiętać, że booster działa intensywnie i szybko się wchłania, dlatego nie należy stosować go zbyt dużo.  Jest bardzo wydajny, ponieważ do jednorazowej aplikacji zazwyczaj wystarczy kilka kropel.

Wpis sponsorowany.

Powiązane treści