26 kwietnia 2022

Ile kosztuje remont łazienki w bloku? – sprawdźmy kosztorys!

Łazienka jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu. W momencie, kiedy mieszkamy w bloku bardzo często zdarza się, że łazienka jest dość mała i nieustawna. Niemniej jedna przeprowadzenie odpowiedniego remontu, może całkowicie ją odmienić. Jednak świetnie jest nam znany fakt, że remont łazienki może być jednym, z bardziej kosztownych przedsięwzięć. Wobec tego ile kosztuje remont łazienki w bloku?

Remont łazienki w bloku – wymiana armatury i instalacji

Ile kosztuje remont łazienki w bloku? Otóż wszystko zależy od tego, jak generalny on będzie. Zwykle w takich wypadkach niezbędna staje się wymiana armatury łazienkowej, a także instalacje. Wobec tego musimy do kosztów zaliczyć:

  • usługi hydraulika – czyli koszt około 100-120 złotych za godzinę pracy
  • zakup niezbędnych elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej – wówczas, w zależności od tego na jaki elementy postawimy, musimy liczyć się z kosztem od 500 do nawet 2500 złotych.

Kolejną kwestia, która należy zaliczyć do wydatków, to zakup armatury łazienkowej. Bez względu na to czy zdecydujemy się na wannę czy prysznic, będzie to wydatek rzędu nawet 5000 złotych, w zależności od wybranych komponentów.

Remont łazienki w bloku – prace wykończeniowe

Jeśli zastanawiamy się ile kosztuje remont łazienki w bloku, wówczas musimy również uwzględnić wszelkie prace wykończeniowe i meble. W tym momencie nie da się podać przybliżonych kosztów, gdyż wiele zależy od naszej wizji idealnej łazienki. Na podłodze z pewnością znajdą się płytki, a ich cena za metr będzie się różnić w zależności od ich jakości. Do kosztów remontu łazienki trzeba będzie zaliczyć również:

  • płytki/panele/farbę wodoodporną, którą pokryte będą ściany
  • meble – ich koszt również będzie różny w zależności od ich ilości, modelu, a także wzornictwa
  • oświetlenie – zarówno oświetlenie główne jak i oświetlenie punktowe

Zwykle szacuje się, że to, ile kosztuje remont łazienki w bloku, finalnie będzie wynosił od 15 od nawet 20 tysięcy złotych. Wobec tego jest to dość kosztowne przedsięwzięcie.

Powiązane treści