17 października 2023

Hair cycling – odzyskaj piękne włosy

Hair cycling to trend, który zrobi furorę wśród influencerów i został dostrzeżony przez trychologów, rekomendujących tę metodę dbałości o włosy.

Czym jest hair cycling?

Tik-tokowy trend hair cycling jest metodą składającą się z trzech kroków – niezwykle popularną w ostatnim czasie. Chodzi o wykonywanie cyklicznie regeneracji skóry głowy i pasm włosów, nawilżania i odżywiania. Kroki uzupełniają się i składają na kompleksową pielęgnację. Metoda ta jest odpowiedzią na zewnętrzne czynniki negatywnie wpływające na stan skóry głowy i włosów. Do tego typu czynników, powodujących mikrouszkodzenia należą na przykład promieniowanie UV, zanieczyszczenia, stylizowanie włosów z użyciem prostownicy czy lokówki.

Dla kogo dobry jest hair cycling?

Hair cycling jest metodą, z której skorzystać może każdy, niezależnie od typu włosów. Praktycznie każdy bowiem styka się niemal codziennie z niekorzystnymi czynnikami oddziałującymi na włosy. Warto w taki sposób stosować tę metodę, aby dobierać odpowiednie kosmetyki na każdym etapie. Wybór szamponów, odżywek czy masek powinien być też uzależniony od struktury i charakteru włosa, tak aby w jak najpełniejszy sposób odpowiadać konkretnym potrzebom. Efektem hair cyclingu będzie ogólna poprawa kondycji włosa, dla każdego jednak oznaczając zupełnie coś innego. W szczególny sposób z metody tej skorzystają osoby, które faktycznie mają problemy z pasmami, na przykład posiadacze włosów cienkich, łamliwych, przesuszonych, zniszczonych różnymi zabiegami z użyciem środków chemicznych. Jest też odpowiedzią dla osób, które zmagają się z przetłuszczającą się skórą głowy, z wypadaniem włosów o różnym podłożu. Warto korzystać z hair cyclingu przynajmniej kilka razy w tygodniu. Mycie włosów według trzech kroków raz w tygodniu może być niewystarczające. Po pewnym czasie regularnego stosowania metody zauważymy, że włosy zyskają nawilżenie, jędrność i blask, będą lepiej się układać i prezentować.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Zaletą hair cyclingu jest możliwość uzyskania fantastycznego efektu w stosunkowo krótkim czasie. Najważniejsze jest odpowiednie obserwowanie włosów, reagowanie na ich zmiany w czasie stosowania metody i dobór dobrych, wysokiej jakości produktów. Kluczem do sukcesu jest równowaga – włosy przetłuszczające się, traktowane zbyt agresywnie zaczną się przesuszać. Kosmetykami używanymi do pielęgnacji są szampony, odżywki czy maski, które mają bogatą konsystencję, dobry skład i będą działać odbudowująco, nawilżająco. Efekty metody są uzależnione od konkretnych potrzeb, to co istotne to przywrócenie włosom równowagi, blasku, sprężystości. Hair cycling może zaowocować zmniejszonym puszeniem się włosów, mniejszą łamliwością i rozdwajaniem końcówek. Dla osób, które zmagały się z wypadaniem włosów, metoda może być sposobem na zagęszczenie fryzury. Obserwacja włosów jest tak istotna w czasie stosowania metody, ponieważ pozwala wyłapać moment, w którym na przykład przetłuszczająca się dotąd skóra głowy zaczęła się przesuszać. Nie ma przeszkód, aby zmienić kosmetyki i dopasowywać je do stanu skóry i włosów w taki sposób, żeby w kompleksowy sposób odpowiadały na bieżące potrzeby.

Artykul sponsorowany.

Powiązane treści