17 listopada 2023

Czy warto kupować zasłony na wymiar?

Planujesz aranżację okna w sypialni, salonie lub pokoju dziecka? Jednym z rozwiązań, na które możesz się zdecydować, są zasłony na wymiar. Idealnie dopasujesz je do wielkości okna, nawet jeśli ma ono nietypowe wymiary. Czy warto kupować zasłony na wymiar także do wnętrz, w których są standardowe okna? Sprawdzamy!

Zasłony na wymiar, czyli jakie?

Zasłony na wymiar to rodzaj osłon okiennych, które są maksymalnie dopasowane do rozmiarów konkretnego okna, wnęki czy drzwi balkonowych. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz kupić model wykonany z wybranego przez Ciebie materiału, w dowolnym kolorze, wzorze i o odpowiadającym Ci wykończeniu. Co równie ważne, zasłony szyte na wymiar wyglądają bezpretensjonalnie i dodają wnętrzu elegancji.

Czy warto kupować zasłony na wymiar? W jakich przypadkach sprawdzi się to rozwiązanie?

Zastanawiasz się, do jakich wnętrz pasują zasłony szyte na wymiar? Warto zdecydować się na nie nie tylko, kiedy okno ma nietypowy rozmiar. Sprawdzą się również, gdy chcesz umieścić zasłony tuż przy samym suficie.

Zasłony na wymiar a okna niestandardowej wielkości

Dlaczego warto kupować zasłony na wymiar? Przede wszystkim tego typu osłony umożliwią Ci udekorowanie zarówno bardzo małego, jak i dużego okna, a także takiego, które ma nietypowy kształt. Będą one prezentować się na nich o wiele lepiej niż kupione w markecie gotowe zasłony. Co niemniej istotne, takie osłony są też starannie wykonane – uszyte precyzyjnie, z dbałością o detale.

Zasłony na wymiar zawieszone przy suficie

Kolejny powód, dlaczego warto kupować zasłony na wymiar? Takie modele mogą mieć dowolną długość – dzięki temu dobrze wyglądają zawieszone przy suficie i opadające do samej podłogi. Rozwiązanie to dodaje wnętrzu zarówno elegancji, jak i przytulności, a co za tym idzie – sprawdza się zwłaszcza w salonach i sypialniach, czyli pomieszczeniach, w których taki efekt jest szczególnie pożądany.

Dlaczego warto kupować zasłony na wymiar? Zalety tego typu osłon okiennych

Zasłony szyte na wymiar mają wiele zalet. Wśród nich warto wymienić:

  • Idealne dopasowanie – jak podkreślaliśmy wyżej, zasłony szyte na wymiar są dostosowane do wymiarów okna czy wnęki, w której chcesz je powiesić. Dzięki temu wyglądają bardziej estetycznie niż klasyczne firanki.
  • Różnorodność modeli – jednolite, zdobione kwiatowymi i geometrycznymi wzorami, jasne i w bardziej intensywnych kolorach: to tylko niektóre z opcji, na jakie możesz się zdecydować, kupując zasłony na wymiar. Osłony tego typu w różnych stylach do wyboru zamówisz na stronie internetowej: https://familyrollo.pl/zaslony-na-wymiar.
  • Wiele wariantów aranżacji – zasłony na wymiar możesz powiesić luźno – tak, by swobodnie opadały na parkiet – lub upiąć je dekoracyjną klamrą. Wszystko zależy od Twoich preferencji i efektu, jaki chcesz uzyskać.

Jak kupić zasłony szyte na wymiar?

Wiesz już, czy warto kupować zasłony na wymiar. Teraz czas zastanowić się, na co zwrócić uwagę, podczas ich wyboru. Przede wszystkim dokładnie zmierz okno, które mają one zdobić i zdecyduj, w jaki sposób chcesz je powiesić – czy mają opadać na podłogę, czy wolisz, by kończyły się nad nią.

Po drugie wybierz tkaninę na zasłony: dopasuj ją do innych materiałów, które znajdują się w urządzanym przez Ciebie wnętrzu. Jeśli w pokoju dominują matowe tkaniny, kup osłony okienne o podobnym wykończeniu. Z kolei do nowoczesnego salonu możesz dobrać lekko błyszczące zasłony. Produkty w każdym z tych wariantów znajdziesz w asortymencie sklepu internetowego: https://familyrollo.pl/.

Artykuł partnera.

Powiązane treści