7 maja 2022

Czy w wieku 30 lat można zbudować masę mięśniową? Oczywiście, że tak!

W obecnych czasach wiele mówi się o konieczności zachowania zdrowej i co najważniejsze świetnie wyrzeźbionej sylwetki. Nie da się ukryć, że karnety na siłownie kupowane są przez coraz to młodszych chłopaków i dziewczyny, które chcą zadbać o swoją figurę. W momencie kiedy przez długi czas stroniliśmy od aktywności fizycznej, z pewnością pierwsze kroki na siłowni nie będą dla nas najłatwiejsze. Jednak czy w wieku 30 lat można zbudować masę mięśniową?

Budowanie masy mięśniowej w wieku 30 lat

Wiele osób zastanawia się, czy w wieku 30 lat można wybudować masę mięśniową? Okazuje się, że jeśli nie istnieją ku temu medyczne przeciwwskazania, to jest to jak najbardziej możliwe. Warto pamiętać, że w wieku 30 lat nasze mięśnie dalej są elastycznie i podatne na rozbudowę. Oczywiście początki nie będą najłatwiejsze. Zwykle trzeba będzie wykazać się ponadprzeciętną cierpliwością, by móc zauważyć pierwsze efekty. Jednak o wiele lepiej jest zacząć dbanie i rzeźbienie swojej sylwetki późno, niż wcale. W wieku 30 lat, kiedy stroniliśmy do tej pory od aktywności fizycznej, jest ostatni moment na to, by zająć się „na poważnie” swoim wyglądem zewnętrznym i rozpocząć przygodę z ciężarkami i ławeczkami treningowymi. Jeśli więc szukamy odpowiedzi na to, czy w wieku 30 lat można zbudować masę mięśniową? to odpowiedź i rezultaty, zależą jedynie od naszej, ciężkiej pracy.

Jak zbudować masę mięśniową w wieku 30 lat?

Czy w wiek u 30 lat można zbudować masę mięśniową? Oczywiście, że tak! Jednak trzeba będzie wprowadzić do swojego życia wiele zmian. Przede wszystkim niezbędne okazuje się zrewidowanie naszych nawyków żywieniowych. Konieczna staje się odżywka białkowa, a także posiłki bogate w:

  • białko
  • węglowodany
  • minerały

Dzięki temu nasze mięśnie będą mogły się skuteczniej regenerować, a tym samym zwiększać swoją objętość. Niezbędne staje się również regularne trenowanie, bez wymówek. Siłownie powinniśmy odwiedzać co najmniej 3 razy w tygodniu i trenować po około 1-1,5 godziny dla uzyskania jak najlepszych efektów.

Powiązane treści