2 października 2022

Botoks włosów – czym jest i jaki jest koszt takiego zabiegu?

Włosy zdecydowanie są tą partią ciała, o którą kobiety zawsze dbają nagminnie. Dla żeńskiej części społeczeństwa włosy stanowią pewnego rodzaju wizytówkę wyglądu, dlatego zawsze muszą wyglądać dobrze. Istnieje naprawdę wiele zabiegów na odbudowę i pielęgnację włosów – jednym z nich jest właśnie botoks na włosy, wciąż budujący swoją pozycję na rynku kosmetycznym. Czym jest botoks włosów, jak wygląda proces zabiegu i przede wszystkim – ile kosztuje? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym nowoczesnym zabiegu pielęgnacyjnym.

Botoks włosów w pigułce

Choć botoks włosów coraz szybciej zyskuje na popularności – tego rodzaju zabieg wciąż nie jest znany wielu kobietom. Samo pojęcie botoksu jest oczywiście powszechnie znane jako zabieg medycyny estetycznej, zapobiegający starzeniu się skóry. W przypadku włosów sytuacja wygląda zupełnie inaczej – proces wykonania znacząco odbiega od standardowego, powszechnie znanego botoksu. Czym tak właściwie jest botoks włosów i jak wygląda taki zabieg?

Botoks włosów jest zabiegiem regeneracyjnym, którego głównym celem jest odbudowa zniszczonych i osłabionych włosów. Taką metamorfozę włosów oferują liczne salony fryzjerskie, a najczęstszym terminem wybieranym do tego typu zabiegu jest okres jesienno-zimowy.
Botoks na włosy nie tylko znacząco odbudowuje strukturę włosa, ale także wygładza kosmyki, co powoduje wrażenie zdrowych i lśniących włosów. Zabieg jest nieinwazyjny, krótki i nie wykorzystuje wielu preparatów, jednocześnie zostawiając efekty na długi czas – dzięki temu włosy nie są obciążone, a jedynie poprawiają swoją kondycję.

Dla kogo sprawdzi się botoks włosów?

Dla zabiegu regeneracyjnego na włosy tak naprawdę nie ma przeciwwskazań – botoks włosów jest nieinwazyjny, a wykorzystywane w nim kosmetyki nie powodują żadnych negatywnych skutków. W jakich sytuacjach warto zastosować tego typu zabieg?

  • zniszczone, łamliwe włosy,
  • włosy osłabione działaniem słonecznym w lecie,
  • włosy pozbawione blasku, matowe,
  • włosy zniszczone farbowaniem lub stylizacjami.

Przebieg zabiegu botoksu włosów – krok po kroku

Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg pielęgnacyjny, warto zagłębić się w temat i poznać wybraną metodę jak najlepiej – dzięki temu łatwiej będzie nam się przygotować do zabiegu. Botoks włosów jest pielęgnacją bezpieczną i nieskomplikowaną – wymaga ona zaledwie kilkudziesięciu minut, a efektem możemy cieszyć się nawet do 15 myć. Jak wygląda wykonanie takiego zabiegu?

1. Pierwszym etapem jest standardowo umycie włosów i skóry głowy specjalistycznym szamponem, który otwiera łuski włosa i ułatwia wchłanianie substancji w głąb kosmyków.

2. Świeżo umyte włosy zostają lekko osuszone, by następnie nałożyć na nie odżywcze serum – ten kosmetyk zazwyczaj jest nakładany za pomocą strzykawki.

3. Ostatnim elementem układanki jest nałożenie maski na włosy – ma ona za zadanie zamknąć łuski włosa i dodatkowo je zabezpieczyć. Taką maskę trzyma się około 20 minut, po czym następuje płukanie włosów.

Cały zabieg trwa około 40 minut, przy czym samo działanie maski wymaga 20 minut.

Ile kosztuje botoks włosów?

Zabieg botoksu na włosy coraz częściej możemy spotkać w ofercie profesjonalnych salonów fryzjerskich. Ogólnodostępność tej metody zdecydowanie jest więc jej atutem. Jeśli chodzi o koszt takiego zabiegu pielęgnacyjnego – nie ma jednego, konkretnego cennika, obowiązującego we wszystkich salonach. Wartość botoksu włosów zależy nie tylko od długości włosów klientki, ale również od polityki cenowej gabinetów fryzjerskich. Niemniej jednak, uśredniona cena takiego zabiegu waha się w granicach 120-150 złotych w przypadku dłuższych włosów. Jeżeli jesteśmy właścicielami krótszych fryzur – istnieje szansa na tańszy zabieg, ze względu na ich długość.

Botoks na włosy nie bez powodu staje się popularnym zabiegiem wśród wielu salonów fryzjerskich. Prostota wykonania i długotrwały efekt bez wątpienia przemawiają do zainteresowanych. Rosnący potencjał botoksu na włosy może wkrótce sprawić, że to właśnie ten zabieg na stałe zawładnie światem fryzjerskim.

Powiązane treści