Poranne nawyki na dzień dobry – moje rytuały

folder_openRozwój
commentBrak komentarzy
poranne nawyki
Dobry początek dnia może i nie jest gwarancją powodzenia. Z pewnością jednak rozpoczęcie dnia w dobrym humorze i z zapałem sprawia, że jestem bardziej produktywna i chętniej wykonuję swoje obowiązki. Poranne nawyki na dzień dobry to lista moich, wypracowanych przez lata małych rytuałów powtarzanych w różnych sekwencjach i kombinacjach każdego dnia. To one wprawiają mnie w dobry nastrój. Dzięki nim też mam więcej chęci do działania i z optymizmem patrzę na wyzwania jakie stawia przede mną kolejny dzień. Mam nadzieję, że tym tekstem zainspiruję także Ciebie do stworzenia swojej listy nawyków skutecznie poprawiających samopoczucie i dających przysłowiowego kopa do działania.

Choć trudno jest oddzielić duszę, ciało i umysł od siebie, gdyż to właśnie w swej triadzie stanowią nierozerwalną unikatową osobowość postaram się opisać moje nawyki w oparciu o właśnie ten podział. Dlaczego? Myślę, że jest to świetny sposób, by pokazać jak bardzo wszystkie one przenikają się miedzy sobą. A co za tym idzie jak oddziałując na jedną strefę możemy jednocześnie zmieniać coś w innej. Zarówno na plus jak i na minus. Dlatego tak ważne jest by wszystkie one były ze sobą zawsze w harmonii. Przegięcie w którąkolwiek ze stron nigdy nie kończy się dobrze.

Jeśli natomiast uważasz, że nie masz na takie poranne nawyki czasu, zachęcam Cię do lektury tekstu Jak mieć wreszcie czas dla siebie, z którego dowiesz się między innymi, co możesz zrobić, by to zmienić.

Poranne nawyki dla duszy

Zaczynam od porannych nawyków dla duszy, bo w codziennym zabieganiu najchętniej o niej zapominamy. A tym czasem wystarczy chwila medytacji, wyrażenie wdzięczności (czy to w formie ustnej, czy pisemnej), a także motywująca lektura, lub kojąca muzyka, by nakarmić dusze dobrymi wibracjami. Ja często słucham muzyki anielskiej, lub muzyki medytacyjnej z odpowiednią intencją. Innym dobrym nawykiem z tej kategorii łączącym się bezpośrednio z ciałem jest ruch, zwłaszcza ten na świeżym powietrzu. Kiedy to dzięki kontaktowi z naturą możemy poczuć jeszcze większą wdzięczność i radość życia.

Poranne nawyki dla ciała

Poranne nawyki dla ciała służą uziemieniu i ugruntowaniu. Wśród nich będą wszystkie zabiegi pielęgnacyjne i aktywność fizyczna. Choć wiem, że dla niektórych z Was makijaż może być kwestią sporną umieściłam go w moim bingo. Dlaczego? Mnie osobiście sprawia przyjemność podkreślanie naturalnych atutów mojej urody. Nigdy nie traktowałam go jako maski, za którą miałabym się skrywać. Dlatego właśnie wykonywanie go dobrymi jakościowo kosmetykami sprawia mi przyjemność. Nie bez znaczenia jest także jakość i długość snu. Gdy jesteś wyspana od razu masz więcej siły i lepszy nastrój. Dokładnie tak samo, gdy jesteś najedzona. Ale nie przejedzona!

Poranne nawyki dla umysłu

Jeśli czeka mnie dzień pełen wyzwań mój umysł może chcieć jakoś od tego uciec. Mogą pojawić się gonitwy myśli i zbyt wnikliwe analizy. Aby temu zapobiec poświęcam czas na wyrzucenie z głowy całej tej plątaniny myśli i zapisanie porannych stron dziennik. O tej metodzie dowiedziałam się z ksiązki J. Cameron Droga Artysty i stosuję ją z powodzeniem już ponad pół roku. Innym dobrym działaniem jakie warto wdrażać już od przebudzenia jest karmienie się dobrymi treściami i mówienie do siebie pozytywnym, afirmującym językiem. W uporządkowaniu natłoku myśli i zadań przydatne okazuje się także zaplanowanie listy zadań i nadanie im priorytetów. Ważne, by realizować je w kolejności od najwyższego do najniższego. Nigdy na odwrót! W ten sposób nawet jeśli nie uda się zrobić wszystkiego i tak będziesz miała świadomość, że nic nie zawaliłaś. A to, co było najważniejsze zostało zrobione.
bingo na dobry dzień

bingo na dobry dzień

Przygotowałam dla Ciebie bingo, które może być codzienną ściągawką i przypominajką. Mam nadzieję, że wpisane tutaj podpowiedzi będą Cię inspirować i motywować do dbania o siebie na wszystkich trzech płaszczyznach już od samego rana!

 

Zapraszam Cię do obserwowania mojego profilu na Instagramie, gdzie codziennie w storiers, lub w postaci postów dzielę się postami na temat: minimalizmu, rozwoju osobistego i lesswaste i życia w większym dobrostanie psychofizycznym.

 

 

Tags: , , , , , ,

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu