Pakowanie prezentów less waste – DIY

folder_openLess Waste
commentBrak komentarzy
pakowanie prezentów less waste
Pakowanie prezentów less waste to prawdziwy sprawdzian dla naszej kreatywności. Pomysłowość i umiejętności manualne będą tu niezbędne. Jednak jak się mam nadzieję przekonasz, czytając ten wpis, efekty twoich działań mogą być wielkim pozytywnym zaskoczeniem i odkryciem tegorocznych świąt. Dlatego jeśli chcesz ograniczyć wydatki i ilość śmieci powstających w trakcie pakowania i już po rozpakowanie bożonarodzeniowych prezentów – zapraszam do lektury!
Kolorowe, błyszczące papiery w mikołajki, reniferki i choineczki cieszą oczy przez chwilę, a następnie porwane i zniszczone zalegają w śmietnikach. Nie chcąc przyczyniać się do nadmiernego i bezsensownego zanieczyszczania środowiska warto rozważyć możliwość alternatywnych opakowań prezentów. A jeśli jeszcze nie wybrałaś wszystkich prezentów i zastanawiasz się jak zrobić to z głową, by nie przekroczyć tegorocznego świątecznego budżetu może zainteresować Cię wpis “Świąteczne zakupy pod kontrolą; jak nie zbankrutować przed Bożym Narodzeniem?

Pakowanie prezentów less waste – dla potrafiących szyć

Jeśli potrafisz szyć; ręcznie, lub na maszynie być może spodoba Ci się pomysł przygotowania wielorazowych worków na prezenty. Do ich przygotowania możesz wybrać stricte świąteczny materiał, lub taki bardziej uniwersalny. W przypadku wyboru tej drugiej opcji woreczek będzie mógł służyć także w trakcie obdarowywania poza świętami Bożego Narodzenia. Najlepiej przygotować woreczki różnych wielkości, tak by pomieściły prezenty o różnych wymiarach. Dodatkowo można je ozdobić wstążką. Jeśli nie potrafisz szyć, a ten pomysł przypadł Ci do gustu – nic straconego. W internecie znajdziesz wiele sklepów oferujących tego typu produkty.

Pakowanie prezentów less waste – wykorzystaj to, co już masz

Zamiast kupować nowe opakowania możesz też przejrzeć to co już posiadasz. Być może masz w domu jakieś torby na prezenty z poprzednich lat? Sprawdź w jakim są stanie – jeśli wyglądają dobrze nic nie stoi na przeszkodzie, by zapakować w nie prezenty w tym roku.
innym pomysłem na wykorzystanie tego, co już znajduje się w naszych domach jest przejrzenie toreb papierowych ze sklepów. Wiele sklepów pakuje obecnie swoje produkty w torby z szarego papieru. Możesz je rozciąć, przekręcić na drugą stronę, tak by uzyskać papier bez żadnych nazw i przyozdobić go wedle swojego uznania. Tak pozyskaną powierzchnię możesz pomalować w jakieś świąteczne wzory. Możesz też zastęplować je ziemniaczanymi stęplami w formie choinki. Wszystko zależy od twojej inwencji.
Jeśli wolisz bardziej minimalistyczne opakowania tak pozyskany szary papier możesz przewiązać zwykłym sznurkiem dodając do niego jakieś skarby przyniesione z jesiennych spacerów takie jak kolorowe, zasuszone liście, lub szyszki.

Pakowanie prezentów less waste – opakowanie jako element prezentu

Pisałam już o woreczkach, w które możesz pakować prezenty w przyszłości. Jednak pomysły na niebanale opakowania jeszcze się nie kończą! Co byś powiedziała gdyby opakowanie stanowiło integralną część prezentu? I tak oto może być ono ekologiczną torbą z fajnym wzorem do wielokrotnego użystku, lub na przykłąd pięknym szalem, czy apaszką. Jeśli chcesz również elementy dekoracyjne mogą być częścią prezentu.
Tutaj znajdziesz krótki tutorial, który może Cię zainspirować.

 

 

 

Tags: , , , , , , , ,

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu