8 miejsc, które zapominasz posprzątać

folder_openMinimalizm
commentBrak komentarzy
8 miejsc, które zapominasz posprzątać
Są takie miejsca, o których myślisz od razu, gdy zamierzasz zabrać się za porządki i ograniczanie ilości zbędnych przedmiotów. Jednym z nich jest bez wątpienia szafa. Innym półka z książkami. Są też takie miejsca, o których rzadko myślimy w kontekście sprzątania i właśnie dlatego bardzo go one potrzebują. Dzisiaj przeanalizujemy listę pomijanych przy porządkach zakamarków domu.  Jeśli chcesz zacząć przygodę z minimalistycznym podejściem do życia zapraszam do lektury tekstu Minimalizm od czego zacząć.  A teraz ruszamy z tematem. Oto 8 miejsc, które zapominasz posprzątać!

Lista 8 miejsc, które zapominasz posprzątać

Szafka z przyprawami

Jeśli tak jak ja lubisz gotować w twojej szafce z przyprawami znaleźć można mnóstwo aromatycznych skarbów. Może się tak jednak zdarzyć, że o ile przyprawy stojące w zasięgu ręki używasz regularnie, o tyle te z odleglejszych rejonów szafki tkwią tam od lat. A ty sama niekoniecznie masz świadomość ich istnienia. Porządkując akurat tą szafkę przypomniałam sobie wiele smaków i zapachów sprzed kilku lat, do których zwyczajnie nie wracałam, bo o nich zapomniałam. Poza walorem sentymentalnym porządkowanie przypraw sprawi też, że będziesz dokładnie wiedziała czym dysponujesz, a to pozwoli Ci urozmaicić twoje potrawy. Ponad to pozbędziesz się przeterminowanych przypraw robiąc przy okazji miejsce na te świeże.

Apteczka

To kolejne miejsce, do którego warto zaglądać regulanie w celu sprawdzenia dat przydatności. Warto zwrócić uwagę nie tylko na daty na opakowaniach leków, ale także zweryfikować, czy nie brakuje tutaj czegoś tak niezbędnego jak np. bandaż elastyczny, czy woda utleniona.

Toaletka

To także tutaj może znajdować się całe mnóstwo przeterminowanych produktów, które używasz bez zwracania uwagi na daty przydatności. Przypomnę tylko, że kosmetyk po upływie daty przydatności może wywołać reakcje uczuleniowe na skórze. Podobny niechciany efekt można uzyskać używając zbyt długo pędzli bez ich regularnego czyszczenia. Ja myję swoje pędzle raz w tygodniu. Przeglądu terminów przydatności dokonuję natomiast raz w miesiącu. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz sprawdzić datę przydatności danego kosmetyku wpisując jego markę oraz numer serii w świeżomierzu.

Szkatułka

Biżuteria nie ulega oczywiście przeterminowaniu. Jednak zwłaszcza ta z metali nieszlachetnych produkowana na masową skalę często ulega uszkodzeniom. Jeśli nie jesteś w stanie czegoś takiego samodzielnie naprawić lepiej od razu się go pozbyć. Zepsuta bransoletka będzie tylko zabierała miejsce i sprawiała wrażenie, że nadal ją posiadasz A mając ją nadal w swojej szkatułce podświadomie możesz dobierać ją do swoich stylizacji. Lepiej więc uniknąć rozczarowań od razu ją wyrzucając. To samo tyczy się np kolczyków, z których jeden się zgubił.

Szuflada z Przydasiami

Przydasie to takie magiczne przedmioty, z którymi nie bardzo wiadomo co zrobić, a których z jakichś przyczyn nie mamy ochoty się pozbyć. Dlatego odkładamy je na później, bo mogą się przydać. Problem w tym, że ten moment raczej nie nadchodzi. A nawet jeśli się go doczekamy, to akurat nie możemy znaleźć owego przydasia. I tak czy owak kończymy zastępując go czym innym. Dlatego jeśli już koniecznie chcesz mieć szufladę pełną przydasiów, zaglądaj do niej od czasu do czasu, żeby dokładnie wiedzieć co możesz w niej znaleźć.

Pudełko z zabawkami dla Pupila

Moje koty mają pudełko swoich zabawek, gdzie przechowywane są wszystkie wędki, myszki, piłeczki itp. Jest to taka swoista skrzynia kocich skarbów, do której kotki zaglądają, w poszukiwaniu jakiejś nowej ekscytującej zabaweczki. Inną sprawą jest fakt, że po skończonej zabawie trafiają tam porozgryzane piłeczki i inne wraki zabawek. Koty nie od razu pozwalają na wyrzucenie przedmiotu, który sprawił im tak wiele radości. Żeby więc uniknąć kociego marudzenia odładam zdewastowane zabawki do kociej skrzyni skarbów, którą przeglądam raz w miesiącu wyrzucając z niej to, co już się do niczego nie nadaje.

Foldery na dysku

Nie raz zdarzyło mi się mieć zapakowany do granic możliwości twardy dysk komputera. Po przejrzeniu zwłaszcza folderów z plikami tymczasowymi okazywało się, ze tak naprawdę jest jeszcze całkiem sporo miejsca. I nie ma najmniejszej potrzeby kupować dysku zewnętrznego, który pomieściłby te wszystkie niezwykle wartościowe dokumenty.

Galeria zdjęć w telefonie

To kolejne miejsce bez dna. I chociaż w tym przypadku zajmowana jest tylko wirtualna przestrzeń karty pamięci to jednak posiadanie wyselekcjonowanych zdjęć na telefonie przy jednoczesnym pozbyciu się kilkunastu innych mniej udanych ujęć w tej samej scenerii sprawia, że oglądanie wirtualnej galerii wspomnień jest o wiele przyjemniejsze.

A jaka jest twoja lista 8 miejsc, które zapominasz posprzątać? Jestem ciekawa co dopiszesz do mojej listy.

 

Tags: , , , , , ,

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu